Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 16:33
 
Uçaklar, kayak merkezleri dolu, esnaflar niye kapalı?
Virüs sadece esnafın işyerinde mi dolaşıyor. Uçaklar dolu, turizm merkezleri dolu, ama cezayı...
EKONOMİ Haberi
Uçaklar, kayak merkezleri dolu, esnaflar niye kapalı?

Esnafların “Virüs sadece esnafın işyerinde mi dolaşıyor. Uçaklar dolu, turizm merkezleri dolu, ama cezayı esnaf çekiyor” sitemlerini dile getiren ESOB Başkanı Keskin “cumartesi günü işyerlerimizi açalım, pazar günü kapalı kalsın. Faizsiz, 1 yıl ödemesiz 100 bin TL tutarında kredi talep ediyoruz.” İfadeleriyle esnafların cumartesi günü yasağının kaldırılmasını istediğini söyledi.  Esnafların talebi ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, açıklamasında;

 “Son 1 haftada en az 850 işyerini tek tek ziyaret ederek, tek tek esnaflarımızla görüştüm. Esnafımız sıkıntı içinde, ancak hükümetimizden ve devletimizden ümit vardır.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ahilik kültürünü yaşayan ve yaşatan birisi olarak esnaf camiasının baş ustasıdır. Baş ustamızdan esnaf camiasının beklentisi ve arzusu şudur; umut sizsiniz, cumartesi günü işyerlerimizi açalım, Pazar günü kapalı kalsın. Esnaf tamamen tükenmiş durumda. İkincisi, esnafımızın bu sıkıntılı günleri atlatabilmesi için faizsiz, 1 yıl ödemesiz 100 bin TL tutarında kredi talep ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman ve her dönem esnafın yanında durmuştur, İnanıyoruz ki bugün ve yarında esnafımız yanında olacaktır. Esnafımız bugün ve yarın da baş ustasının yanında olacak” dedi.

Keskin, esnaf ziyaretlerinde büyük çoğunlukla kendisine iletilen bir durumu da anlatarak, “Ziyaret etmiş olduğumuz esnaflarımız bize şu sitemlerini iletiyorlar; “Hafta içi 5 gün virüs dolaşmıyor da, hafta sonu 2 gündemi dolaşıyor? İş yaptığımız cumartesi günü işyerimiz kapanıyor. Virüs sadece esnafın işyerinde mi dolaşıyor. Uçaklar dolu, turizm merkezleri dolu, ama cezayı esnaf çekiyor” diye sitem ediyor.  Milletvekilleri bu sitemi belki Ankara’ya ulaştırmıyordur, biz kamuoyu önünde bu durumu Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgisi ve takdirine sunuyoruz.”  İfadelerine yer verdi.

 

gazetemalatya.com-Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uçaklar,, kayak, merkezleri, dolu,, esnaflar, niye, kapalı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });