Haber Detayı
03 Nisan 2021 - Cumartesi 13:26
 
Çiçekçi belediyelere bir yenisi daha
Büyükşehir ve Yeşilyurt’tan sonra Battalgazi Belediyesi de çiçek yetiştiriciliğine...
Çevre Haberi
Çiçekçi belediyelere bir yenisi daha

Büyükşehir ve Yeşilyurt’tan sonra Battalgazi Belediyesi de çiçek yetiştiriciliğine soyundu. Battalgazi Belediyesi, İlçeyi rengarenk çiçeklerle görsel anlamda estetik bir görünüme kavuşması amacıyla Hasırcılar semtindeki Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesinde 15 hektarlık alanda çiçek yetiştiriciliğine başladı. Taflan, Ligustrum, Lavanta, Biberiye, Lale ve Hanımeli gibi birçok çiçeklerin yetiştirileceği alanla ilgili yayınlanan bültende;

“Battalgazi’yi güzelleştirmek için kendi süs bitkisi ihtiyacını kendisi üreten Battalgazi Belediyesi, Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesindeki 15 dekarlık alan üzerinde oluşturduğu özel sera alanında Taflan, Ligustrum, Lavanta, Biberiye, Lale ve Hanımeli gibi birçok bitkilerin yanı sıra, yetiştirilen rengarenk çiçekler ve bitkilerle ilçeyi çiçek bahçesine dönüştürecek. Özel tasarlanmış cam sera alanında yetiştirilen çiçek ve bitkilerin bakımı, üretim mühendisleri tarafından özel olarak gerçekleştiriliyor. Serada kontrollü iklim şartları oluşturularak yetiştirilen çiçek ve bitkilerin sulanmasında ise damlama usulü kullanılıyor. Sıcaklık derecesinin çok iyi ayarlandığı cam sera alanında yetiştirilen süs çiçekleri ve bitkileri, sonrasında ise dikim için seradaki toprağıyla birlikte poşetlenme işlemine tabi tutuluyor. Her türlü hava şartlarına dayanıklı bitkilerin yetiştirileceği alanda dikime hazır hale getirilen çiçekler, ekipler tarafından daha önce belirlenen noktalara özenle dikimleri gerçekleştiriliyor.

BAŞKAN GÜDER: “İLÇEMİZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA GÜZELLEŞİYOR”

Çalışmalar hakkında kısa bir açıklama gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi’mizin tüm güzelliklerini daha fazla ön plana çıkartmak adına, ilçemizin dört bir tarafında yeşillendirme çalışmalarımız sürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak bünyemizde üretimini gerçekleştirdiğimiz süs çiçeklerini ve bitkilerini, bugüne kadar ilçemizin birçok alanında dikimini gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın yoğun kullandığı alanlara daha estetik bir görünüm kazandırabilmek için ekiplerimiz titiz çalışmalar yürütüyor. Estetik dokunuşlar ve çeşitli süs bitkileriyle yapmış olduğumuz düzenlemeler ve peyzaj çalışmalarımız neticesinde Battalgazi’mizi yepyeni ve güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Her mevsimde ilçemizin güzelliğine güzellik katıyoruz. Ekiplerimizin çalışmalarında başarılar diliyorum. Emeklerine sağlık” ifadeleri yer aldı.

 

gazetemalatya.com-Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiçekçi, belediyelere, bir, yenisi, daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });