Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 14:31
 
Bizzat Cumhurbaşkanından destek talebi
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan başta hizmet sektörünün ayakta...
EKONOMİ Haberi
Bizzat Cumhurbaşkanından destek talebi

Malatyalı esnaflar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, korona virüs aşısında öncelik tanınmasını istedi. Bir yılı aşkın süredir devam eden pandemi nedeniyle işleri durma noktasına gelen, kredi taksitlerini ödeyemeyen esnafların yeniden hafta sonları kısıtlamaya gidilmesi nedeniyle mağduriyetle karşı karşıya kaldığını belirten ESOB Başkanı Keskin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan başta hizmet sektörünün ayakta kalması ve istihdamın sürdürülebilmesi için koronavirüs aşısında bazı esnaf meslek dallarına acil öncelik tanımasını talep ediyoruz.” ifadeleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aşı desteği istedi. Aşı desteği talebi ile ilgili yapılan yazılı açıklamada;

 TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bazı esnaf meslek dalı mensuplarına aşı programında öncelik tanınması için destek talebinde bulundu.

 Keskin yaptığı yazılı açıklama da  “Bir yılı aşkın süredir devam eden pandemi nedeniyle işleri durma noktasına gelen, kredi taksitlerini ödeyemeyen esnafımız yeniden hafta sonları kısıtlamaya gidilmesi nedeniyle mağduriyetle karşı karşıya kalmıştır. Yasaklar ve kısıtlamalar geldiği zaman en büyük ve ilk sıkıntıyı ne yazık ki esnafımız çekiyor. Bu yüzden esnaflarımızın en azından bir kısmının aşılanma kapsamına alınmasını istiyoruz.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan başta hizmet sektörünün ayakta kalması ve istihdamın sürdürülebilmesi için koronavirüs aşısında bazı esnaf meslek dallarına acil öncelik tanımasını talep ediyoruz. Lokanta, bayan kuaförleri, berberler, kıraathane, çay ocağı, kafe, taksi, minibüs, servis şoförleri, semt pazarı esnafları ile birlikte esnaf meslek odalarının çalışanlarına koronavirüs aşısında öncelik tanınması, her gün yüzlerce, binlerce insanla karşılaşan, sürekli kalabalık ortamda bulunan bu esnaf kesiminin hem korunmasını sağlayacak hem de bu kesimin mağduriyeti engellenmiş olacak, ekonomik hayat kesintiye uğramayacaktır.  Böylesi bir durumda pandemi sürecinde büyük ekonomik ve sosyal mağduriyet yaşayan bu esnaf kesimlerimiz rahat bir şekilde işlerini yürütmüş olacaktır.  Toplumda sosyal ve ekonomik yaşamın kontrollü bir şekilde devam etmesi için bu talebimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destek vermesini müjde olarak bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

Bülten-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bizzat, Cumhurbaşkanından, destek, talebi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });