Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 17:40
 
Belediyeden öğrencilere kışlık giyecek desteği
Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında Battalgazi Belediyesi..
EĞİTİM Haberi
Belediyeden öğrencilere kışlık giyecek desteği

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında Battalgazi Belediyesi, Merdiven İlkokulunda öğrenim gören 100 öğrenciye kışlık mont ve bot desteğinde bulundu. Okulda yapılan kışlık giysi desteği törenine katılan Başkan Güder, “Hizmet Belediyeciliğinin yanında Sosyal Belediyecilik olarak da toplumda denge farkını gidermek adına olumsuz koşulları bir nebze de olsa olumluya dönüştürme adına çalışıyoruz” dedi. Kışlık giyecek yardımı ile ilgili Battalgazi Belediyesince yayınlanan bültende; 

"Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi ilçesinde bulunan Merdiven İlkokulunu ziyaret etti. Okulda taşımalı olarak Pelitli, Tanışık, Hisartepe, Bulutlu, Kapıkaya ve Şişmam mahallelerinde yaşayan çocukların eğitim gördüğü Merdiven İlkokulunda idareciler ve öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Güder, Belediye tarafından alınan kışlık giyecek ve botları öğrencilere takdim etti.

Yapılan projeden ötürü Başkan Güder’e teşekkürlerini ileten İlkokul Müdürü Halil Kocaman, “Başkanımıza ve emeği geçenlere bu hediyeler için çok teşekkür ediyorum. Allah devletimizden razı olsun. Battalgazi Belediyesi çok güzel bir projeye imza atmış. İlerleyen zamanlarda da inşallah başkanımızla yeniden bir araya geleceğiz. Ben kendisine göstermiş olduğu yakın alakadan dolayı okulumuz adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sevindirmek ve yalnız olmadığını htirmek istedik ”

Öğrencilerin yoğun sevgi gösterileriyle karşılaşan Başkan Güder, “Battalgazi Belediyesi olarak bugün Merdivenler ilkokulunu ziyaret ettik. Amacımız buradaki evlatlarımızı sevindirmek, Onların yalnız olmadıklarını onlara htirmek. Evlatlarımızın heyecanlanması ve gözlerindeki pırıltı bizleri sevindiriyor. Bizim düşüncemiz ve anlayışmış şudur; İki kuşağın duası yüce rabbimiz tarafından geri çevrilmez. Bunlardan birİ tanesi bu evlatlarımız, diğerleri ise toplumdaki yaşlılarımızdır. Biz, bunların dualarına talip olmak için gayret sarf ediyoruz. Bizde bugün kış şartlarının gelmesiyle öğrencilerimizin hiçbirini birbirinden ayırt etmeden onları sevindirme adına onlara çeşitli hediyeler getirdik. Geçtiğimiz günlerde Fırıncı ilköğretim okulunu ziyaret etmiştik. Bugün burada inşallah başka bir gün başka bir okulda, ihtiyacı olan bölgelerde gelir düzeyi daha düşük olan öğrencilerimize katkıda bulunmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Özellikle şehir içindeki okullara baktığımızda sınıf mevcudu kırkın üzerinde ve öğrencilerimiz orada eğitim görmekte. Bugün Merdivenlere geldiğimizde 10-12 kişilik sınıflarda eğitim almış olduklarını görmüş olduk. Sanki özel okullarda özel eğitim alıyorlarmış gibi. Burada 100 civarında öğrencimiz ve 10 öğretmenimiz görev yapıyor. Yani 10 öğrencimize ortalama 1 öğretmen eğitim vermiş oluyor. Biz Müdürümüzden ve öğretmenlerimizden bu noktada ciddi gayret ve hassasiyet istiyoruz. Bu ülkeyi yöneten yönlendiren insanlar bu sıralarda yetişiyor. Öğretmelerimiz bu çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirebilirlerse dezavantajları avantaja çevirebilirler. Bu evlatlarımız girecekleri sınavlarda çok güzel başarılara imza atarlar diye umut ve ümit ediyoruz. Hizmet Belediyeciliğinin yanında Sosyal Belediyecilik olarak ta toplumları denge farkını gidermek adına olumsuz koşulları bir nebze de olsa olumluya dönüştürme adına çalışıyoruz. Hem evlatlarımıza hemde öğretmenlerimize ve kıymetli müdürüme teşekkür ediyorum” ifadeleri yer aldı. 

Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeden, öğrencilere, kışlık, giyecek, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });