Yazı Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 09:55
 
14 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ YAPILACAK KPSS ÖNCESİ KISA TAVSİYELER
Metin Şimşek
metinsimsekdb@hotmail.com
 
 

1. Sınav gününe kadar ders çalışmaya devam edebilirsiniz. Kendinizi sınav öncesinde fiziksel ve zihinsel olarak yormayınız.

2. Sınava hazırlanan adayların bu sene ki sınavın çok kolay veya çok zor olacağına dair yorumlarını dikkate almayınız. Sınavın, zor ise herkese zor kolay ise herkese kolay olacağını unutmayınız. Çünkü bu sınav bir seçme sınavı değil bir sıralama sınavıdır.

3. Sınav sabahına bırakmadan sınav giriş belgelerinizi ve kimliğinizi akşamdan hazırlayıp baş ucunuzda muhafaza ediniz. Sınava girmeden 1gün önce sınav giriş yerlerinizi mutlaka görünüz.

4. Sınava başlamadan kitapçıklarınızı kontrol ediniz. Kodlamalarınızı özenle yapınız.

5. Sınav sorularını deneme sınavlarından farklı görmeyiniz. Deneme sınavlarında hangi yöntem ve teknikleri uyguluyorsanız aynı kararlılıkla devam ediniz.

6. Özellikle Genel Kültür ve Genel Yetenek testlerinde zorlandığınız soruları zaman kaybetmeden boş bırakınız. Zamanınız kalırsa boş bıraktığınız sorulara tekrar dönüş yapınız.

7. Eğitim bilimleri testinde ise soruları basit düşünüp, çok fazla yorum yapmaktan kaçınınız.

8. Sınavda dikkatinizi dağıtmadan sadece sorulara odaklanınız. Dikkatinizin dağıldığı anlarda 20 şer saniyelik mola verip kaldığınız yerden devam ediniz.

9. Özellikle Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı ile Eğitim bilimleri testi arasında ki 3 saatlik zaman diliminde yapılan yorumları dikkate almayınız. Sınav sorularını tartışmaktan kaçınınız.

10. 14 TEMMUZ pazar günü sınav bittikten sonra Ö.A.B.T sınavına girecek adayların geride bıraktıkları sınava takılmadan çalışmalarına aynı düzende devam etmeleri gerekmektedir. 

TÜM ADAYLARA KPSS DE BASARILAR DİLİYORUM. 

KPSS UZMANI 
Metin ŞİMŞEK

 
Etiketler: 14, TEMMUZ, PAZAR, GÜNÜ, YAPILACAK, KPSS, ÖNCESİ, KISA, TAVSİYELER,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });