Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 17:26 Bu haber 2951 kez okundu
 
Ziyan olmasın, şifa olsun..
Kullanılmayan ilaçlar, dar gelirli ve yoksul hastalara şifa oluyor. Büyükşehir Belediyesi..
SAĞLIK Haberi
Ziyan olmasın, şifa olsun..

Kullanılmayan ilaçlar, dar gelirli ve yoksul hastalara şifa oluyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından toplanan ilaçlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak şifa bulmalarına aracılık ediyor. Bayramdan sonra Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına atanan Mustafa Katipoğlu yeni projelerle birlikte devam eden projeleri canlandırmaya başladı. Kullanılmayan veya ihtiyaç fazlası ilaçların Esenlik Marketler ve Aile Sağlığı Merkezlerinde bulunan ilaç toplama kutularına bırakılması çağrısı yapan Daire Başkanı Katipoğlu, Ziyan Olmasın Şifa Olsun projesi ile Malatyalılardan toplanan ilaçlar, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtıldığını  belirtti.

Sağlık ve Sosyal İşler Dairesinin insanlara dokunan merhamet eli olduğunu belirten Katipoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz sosyal çalışmalarıyla insanların gönüllere giriyor, şefkat eli uzatıyor. ‘Ziyan Olmasın Şifa Olsun’ projemiz ile vatandaşlarımız tarafından kullanılmayan ilaçları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımız evlerinde kullanmadıkları ihtiyaç fazlası ilaçları Büyükşehir Belediyemiz tarafından Esenlik Marketler ile Aile Sağlığı Merkezlerinde bulunan ilaç toplama kutularına bırakmak suretiyle projemize destek olabilirler. Buralarda toplanan ilaçlar eczanemizde görevli eczacılarımız tarafından gerekli ayrıştırmalar yapıldıktan sonra kullanıma uygun olan ilaçlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza reçete karşılığında veriyoruz. Vatandaşlarımızdan tek bir isteğimiz var, evlerinde ihtiyaç fazlası olan ilaçları muhakkak bizlere ulaştırsınlar. Ayrıca toplanan ilaçların bir kısmını savaş mağduru insanlara ulaştırılmasını sağlıyoruz” dedi.

Kullanıma uygun olmayan ilaçlar imha ediliyor

Kullanımı uygun olmayan ilaçların imha edildiğini belirten Katipoğlu, “Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı olarak toplamış olduğumuz ilaçların, tarihi geçmiş olanları, ambalajı açılmış ve uygun koşullarda saklanmayan ilaçlar tıbbi atık olarak imha edilmek üzere MESTON Şirketine makbuz karşılığında teslim ederek, doğaya vereceği zararında önüne geçiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ziyan, olmasın,, şifa, olsun..,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });