Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 18:53
 
Yıllığı 30 bin liraya kiraya çıkılıyor!
Beydağı Tabiat Parkında bulunan lokanta, büfe ve tuvaletler..
GÜNDEM Haberi
Yıllığı 30 bin liraya kiraya çıkılıyor!

Haber: Yaşar KARAASLAN 

Beydağı Tabiat Parkında bulunan lokanta, büfe ve tuvaletler yıllığı 30 Bin liraya kiraya verilecek. Akçadağ merkez imar planının kabul edilmesi, Doğanşehir’e plansız alana sanayi tesisi tahsisinin ret edilmesi, Başkan Gürkan’a ve Genel Müdür Karataş’a yetki verilmesi, Tabiat parkında bulunan işletmelerin kiralanması, inşaat yapımı karşılığı binaya ortak olunması, Taşhoron Kilisesi restorasyonuna TKB tarafından ödül verilmesi  gibi maddelerin oylanarak kabul edildiği Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı İlk toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında toplanan ilk oturumda oylanarak karara bağlanan maddeler şöyle;

Darende’ye MASKİ Hizmet binası ve işletme şubesi

İlçede kiralık binada hizmet veren MASKİ hizmetlerinin sağlıklı yürütülmesi için mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan Darende Sungur Mahallesindeki 1466 ada 1 parselin MASKİ Hizmet Binası ve İşletme Şefliği olarak MASKİ’ye tahsisi ve MASKİ Personel A.Ş. genel kurulunda Genel Müdür Yaşar Karataş’ın yetkilendirilmesi maddeleri ayrı ayrı oylanarak kabul edildi.

Teşkilat şeması güncellendi

Genel Sekreter Yardımcılığına atanan Mehmet Sığırcı’ya Bilgi İşlem, Park Bahçeler, Tarımsal Hizmetler ve Zabıta Dairelerinin bağlanması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi teşkilat şemasının güncellenmesi oylanarak kabul edildi.

Akçadağ merkezin uygulama planı kabul edildi

1.5000’lik nazım imar planına uygun olarak hazırlanan Akçadağ İlçe merkezi 1.1000’lik revizyon uygulama imar planı değişikliği oylanarak kabul edildi.

Bisiklet yolları imar planlarına işlenmesi onaylandı

İmar planlarına işlenmesi taahhüdü ile alınan hibe desteği ile yapılan bisiklet yollarının imar planlarına işlenmesi oylanarak kabul edildi.

Doğanşehir’de ticaret alanına ret

Mevcutta plansız alanda kalan 21 bin 650 metrekarelik Doğanşehir Çığlık Mahallesi 1327 nolu parselin 5 bin metrekarelik kısmına “ticaret alanı” fonksiyonu verilmesi komisyon kararı doğrultusunda ret edildi.

Başkana turizm ve sanayi proje sunma yetkisi

Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek programından yararlanma amacıyla proje hazırlanması, sunulması ve desteğin sağlanması konularında Başkan Selahattin Gürkan’a yetki verilmesi oylanarak kabul edildi.

Lokanta, büfe ve tuvaletler 7 yıllığına kiraya verilecek

Beydağı Tabiat Park (İnderesi Mahallesi) alanında bulunan Kır Lokantası, Büfe ve 2 adet tuvaletin yıllığı 30 bin 346 Lira olmak üzere 7 yıllığına kiralanması için Büyükşehir Belediyesine yetki verilmesi maddesi de oylanarak kabul edildi.

Yüzde 50’sine ortak oldu

Mülkiyeti Hazineye ait olan Hükümet Konağı arkasında bulunan (eski Özel İdare Binası) arsaya inşaat (ön cephe 6 kat- arka cephe 3 kat)  yapım karşılığı Büyükşehir Belediyesinin yüzde 50 oranında ortak olması maddesi de oylanarak kabul edildi.

21 Cadde ve sokak temizliği Büyükşehir Belediyesine

Büyükşehir belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan (22 metre ve üstü genişliğinde olan) 16 ana cadde ve sokağa ilaveten Altınkayısı Bulvarı, Anayurt Caddesi, Tecde yolu Kuyuönü mezarlığı ile Altınkayısı bulvarının üst başında bulunan kavşağa kadar ve Mıhlıdut sokağının temizliği Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.  

Geri kalan cadde, sokak ve yeni açılacak olan cadde ve sokakların temizliklerinin ise ilgili ilçe belediyeleri tarafından yapılması karara bağlandı. Ayrıca kış ayında ise kendi sorumluluk alanlarında bulunan cadde, sokak ve bulvarlarda ilgili ilçe belediyelerinin sorumlu olacak

Kilise restorasyonuna ödül

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından verilen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme yarışmasında Taşhoron Kilisesi’nin restorasyonu çalışması ile katılan ve ödüle layık görülen Büyükşehir belediyesinin ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı adına alan Darende Belediyesi Meclis Üyesi Hulusi Kaya, ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teslim etti.

Büyükşehir Belediye Meclisisnin Ekim Ayı 2. Bileşimi 14 Ekim Çarşamba Günü yapılacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıllığı, 30, bin, liraya, kiraya, çıkılıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });