Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 16:24
 
Yerel firmalar tercih edilsin
İllerimizin esnafları ile şehirlerimizi kendimiz inşa edelim..
SİYASET Haberi
Yerel firmalar tercih edilsin

MHP’den Elazığ ve Malatya’da inşa edilecek kalıcı konutların yapımı ve işçiliği için yerel firmaların tercih edilsin önerisi. İl Başkanı Samanlı tarafından “ İllerimizin esnafları ile şehirlerimizi kendimiz inşa edelim”  başlığı ile yapılan açıklamada;

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Depremden dolayı yapılacak olan   Elazığ’da 3 bin 850, Malatya’da 2 bin 550 olmak üzere ilk etapta  toplam 6 bin 400 yeni konutun yapım ihalesini, işçilik ve malzeme tedarik işlerinin Malatya ve Elazığ’da ki  firmalar tarafından yapılmasını istedi.

Başkan Samanlı, 24 Ocak 2020 tarihinde Merkez Üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğünde ki depremde Malatya ve Elazığ illerimizde toplam 46 vatandaşımız hayatını kaybederken binlerce vatandaşımızda yaralandı.  Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet Diliyor, Yaralı vatandaşlarımızda Allah’tan acil şifalar diliyorum. İnşallah Türk Milleti olarak en kısa zamanda depremin yaralarını hep birlikte saracağız dedi.

Başkan Samanlı, Deprem sonrası meydana gelen hasar tespit çalışmalarında bu iki ilimizde de  yüzlerce bina ve ev yıkılırken özellikle Elazığ merkez  ve  Malatya Merkez’de olmak üzere Pütürge, Doğanyol  ve Kale ilçelerinde  binlerce vatandaşımız evsiz kaldı. Devletimiz ve milletimiz deprem sonrası en kısa zamanda bütün birimleriyle deprem bölgesinin yaralarını sararken, çok acil olarak konut sorununu da çözmek için seferber oldu.

Başkan Mesut Samanlı  Bu iki ilimizde yapılacak deprem konutlarının yapım işlerini, malzeme tedariklerini, iş gücünü ve  ihalesini gönül ister ki Malatya’dakileri Malatya firmalarına, Elazığ’dakileri de Elazığ firmalarına verilsin. 

Bu iki ilimizde yapılacak olan konutların yapım işinin Malatya ve Elazığ firmaları tarafından yapılması depremden dolayı zarar gören iki ilin ekonomisini canlandıracağı gibi iki ile de ciddi manada işsizliğe ve ekonomiye olumlu manada katkı sağlayacaktır.” Önerileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yerel, firmalar, tercih, edilsin,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });