Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 18:47
 
Yasaklara saatler kaldı
Önleminizi alın. Yasak uygulamasına saatler kaldı. Malatya'nın yanı sıra komşu...
GÜNDEM Haberi
Yasaklara saatler kaldı

Önleminizi alın. Yasak uygulamasına saatler kaldı. Malatya’nın yanı sıra komşu iller Elazığ ve Adıyaman’ında dahil olduğu 58 ilde uygulanacak olan Sokağa çıkma yasağı saat 21.00’de başlıyor. Çok yüksek riskli grupta yer alan Malatya’da sokağa çıkma yasağı bugün (Cuma) akşam saat 21.00’de başlayacak ve Cumartesi ve Pazar tam gün ve pazartesi sabah saat 5’e kadar sürecek.

Yasaktak kısmen veya tamamen muaf isyerleri 

Ekmek üretim fabrikaları ile fırınların yasak kapsamı dışında kaldığı, Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri, cumartesi veya pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Online sipariş firmaları da cumartesi ve pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

56  Saatlik sokağa çıkma yasağının uygulanacağı iller şunlar;

Malatya, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sakarya, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak,

 

gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yasaklara, saatler, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });