Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 14:56
 
Yasak onları kapsamıyor
Belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri ..
YAŞAM Haberi
Yasak onları kapsamıyor

Sokağa çıkma yasağı kamu görevi yürütenler ile görevlileri kapsamıyor. 65 Yaş ve üsüt gruplara sokağa çıkma yasağı getiren genelgeden sonra en bir genelge yayınlayan İçişleri Bakanlığı,  yasağın istisnalarını belirtti. 
İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulamaya konulan “Sokağa Çıkma Kısıtlaması/ Yasağı Genelgesi”nden sonra, 81 İlin Valiliğine ek bir genelge gönderildi. 
Ek genelge ile 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağına getirilecek istisnalar belirtildi.

Bakanlığın valiliklere gönderdiği genelgede; 
İkametlerinden ayrılmalarına yasaklama/kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar arasında olan ancak yürüttükleri görev nedeniyle bazı istisnalar getirildi. Buna göre yürüttükleri kamu görevinin niteliği, mevcut durumdaki aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında (kanser hastaları ve organ nakli olanlar hariç olmak üzere) hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanları, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri, vb kamu görevlileri/kamu hizmeti yürütenler ile eczacılar, valilik/kaymakamlıklar tarafından yasaklama/kısıtlama kararlarına belirtilen kapsamda olmak üzere istisnalar getirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yasak, onları, kapsamıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });