Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 19:01
 
Yarın da tatil
Öğrenciler tatil, memurlar 1 gün daha izin yapacaklar. Valilikten beklenen..
GÜNDEM Haberi
Yarın da tatil

Öğrenciler tatil, memurlar 1 gün daha izin yapacaklar. Valilikten beklenen açıklama geldi. Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan ve il genelinde etkili olan kar yağışı, okulları 1 gün daha tatil ettirdi. Okulların tatil, hamile, engelli ve hasta kamu görevlilerin idari izinli sayılacağı ile ilgili Valilikten yapılan açıklamada;

Malatya İli genelinde, devam eden olumsuz hava koşullarının devam etmesine bağlı olarak kara yollarında oluşan buzlanma dolayısıyla ulaşımda yaşanan sorunlar nedeniyle, öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından, İlimize bağlı tüm ilçelerde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 14 Şubat 2020 Cuma günü (1) bir gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri de 14 Şubat 2020 Cuma günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaktır.” Duyurusu yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yarın, da, tatil,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });