Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 20:10
 
Vakalar artıyor, riskler azalıyor, uzmanlar uyarıyor!
Normalleşme süreci kimseyi aldatmasın. Covid 19 belası Malatya’da hala yüksek düzeyde...
SAĞLIK Haberi
Vakalar artıyor, riskler azalıyor, uzmanlar uyarıyor!

Haber:Yaşar KARAASLAN 

Korona virüs vakaları artarken, yetkililere göre (seçilmiş yöneticiler) riskler azalıyormuş. Uzmanlar uyardı. "Rehavete kapılmayın. Korona belası Malatya'da hala yüksek düzeyde. Her an patlama yapabilir."

Sağlık Bakanlığının haftalık olarak yayınladığı vaka sayısı haritasında İlk hafta 100 binde 40, ikinci hafta 44 ve üçünçü haftada 100 binde 46 vakaya ulaşan Malatya’nın seçilmiş yöneticiler tarafından yüksek riskli iller arasından orta riskli iller arasında yer alması kafaları karıştırdı.

Sağlık Bakanlığının 3 haftadır yayınladığı haritada yer alan 100 binde korona virüs vaka sayısı sürekli artan ve 27 Şubat akşamına kadar yüksek riskli iller arasında yer alan Malatya’nın 1 Mart’ta (2 gün içerisinde hem de vaka sayısının artmasına rağmen) orta riskli iller arasında gösterimesi konusunda görüşlerini bildiren sağlık uzmanları; “Normalleşme süreci kimseyi aldatmasın. Covid 19 belası Malatya’da hala yüksek düzeyde seyrediyor. Kontrollü normalleşme dönemi Malatya için henüz çok erken. İnsanlarımız kesinlikle rehavete kapılmasınlar. Başta hijyen, maske ve mesafe olmak üzere kuralları göz ardı etmesinler. Ayrıca fiziksel temastan mümkün olduğunca kaçınmaları hem kendileri hem de diğer insanların sağlığı bakımından çok önem taşıyor” dedikten sonra “Geçtiğimiz yıl özellikle de Temmuz ayı sonrasında yaşadığımız korku ve endişeleri tekrar yaşamamız için vatandaşların bir müddet daha kurallara uymaları ve fiziksel temastan kaçınmalarını üzerine basa basa hatırlatmak istiyoruz." diyerek vatandaşların kurallara sıkı msıkıya bağlı olmalarını önerdiler. 

27 Şubat Akşamına kadar Malatya, yüksek riskli turuncu grupta  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vakalar, artıyor,, riskler, azalıyor,, uzmanlar, uyarıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });