Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 22:53
 
TÜRMOB: Sürece katkı sunmaya hazırız!
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı ve ile birçok ilin Oda Başkanı..
EKONOMİ Haberi
TÜRMOB: Sürece katkı sunmaya hazırız!

TÜRMOB Genel Başkanı Kartaloğlu, “Yaşanan acıları dindirmek için bugün buradayız. Biz güçlü bir ülkeyiz güçlü bir meslek camiasıyız inanıyorum ki tüm olumsuzluklar en kısa sürede giderilecektir. Bizler TÜRMOB olarak bu sürece katkı vermeye hazırız.” İfadeleriyle camia olarak her türlü katkıyı sunacaklarını belirtti.

24 Ocak’ta meydana gelen ve Elazığ ve Malatya da can ve mal kaybına neden olan 6.8’ şiddetindeki deprem Tüm ülkeyi tek vücut yaptı. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı ve ile birçok ilin Oda Başkanı yaşanan acıyı paylaşma amacıyla Elazığ ve Malatya’ya gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Elazığ’dan sonra Malatya’ya gelen TÜRMOB heyeti, ilk önce Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz’ı, daha sonra da TÜRMOB Malatya Odası'nı ziyaret ederek meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ve beraberinde TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir, Doğu ve Güneydoğu Anadolu SMMM Odaları Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz'ı makamında ziyaret ederek onun şahsında tüm maliye çalışanlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Vergi mükelleflerine her türlü kolaylık sağlanacak

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz ise böyle bir günde tüm meslek camiasının birlik ve beraberlik içinde olmasını takdir ettiğini ve Maliye bakanlığınca ilan edilen 3 aylık mucbir sebep nedeniyle Malatya ve Elazığ’da faaliyette bulunan tüm vergi mükelleflerine yasaların el verdiği ölçüde her türlü kolaylığı sağlamaya gayret edeceklerini söyledi.

Malatya SMMMO ziyaret eden TÜRMOB heyeti, burada bulunan meslek mensupları ile görüştü Böylesi bir günde TÜRMOB heyetini görmekten kendilerine büyük bir moral olduğunu belirterek sözlerine başlayan Malatya SMMMO Başkanı Nuh Boyraz, deprem nedeniyle yaşanan olumsuzluklar üzerine özellikle mucbir sebep uygulamasının yürürlüğe konulması için yoğun caba sarf eden TÜRMOB Başkan ve Yönetim Kuruluna, Malatya Valisi Sayın Baruş'a ve Malatya AKP Millevekili Öznur Çalık'a Malatya SMMMO yönetim kurulu ve üyeler adına teşekkür etti.

Sürece katkı vermeye hazırız

TÜRMOB Genel Başkanı Kartaloğlu Oda’da yaptığı konuşmada; “Elazığ ve Malatya’da ziyaretlerde bulunduk. Meslek mensuplarımızla biraya geldik. Yaralara merhem olmak için TÜRMOB ve odalarımızla Elazığ ve Malatya için elbirliği içindeyiz. Yaşanan acıları dindirmek için bugün buradayız. Biz güçlü bir ülkeyiz güçlü bir meslek camiasıyız inanıyorum ki tüm olumsuzluklar en kısa sürede giderilecektir. Bizler TÜRMOB olarak bu sürece katkı vermeye hazırız. Malatya Oda Başkanımızın da belirttiği gibi mucbir sebep kararının alınmasında ve Malatya’nın da bu kapsama alınmasında hem yerelde hem de Ankara’da çok yoğun caba sarf ettik ben bu konuda özellikle başta Hazine ve Maliye Bakanlığımız olmak üzere tüm yetkililere ve siyasilere meslek mensuplarımız adına çok teşekkür ediyorum. Bir kez daha depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.” İfadeleriyle geçmiş olsun dileklerini tekrarladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRMOB:, Sürece, katkı, sunmaya, hazırız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });