Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 15:00
 
Toplumun psikolojisi bozuldu.
Can ve mal kaybının yanı sıra psikolojik bozuklular yaratan doğal felaketlerin art arda gelmesi üzerine..
SAĞLIK Haberi
Toplumun psikolojisi bozuldu.

Deprem, çığ, heyelan, kazalar ve hain saldırılar sonucu verilen şehitler toplumun psikolojisini bozdu. Can ve mal kaybının yanı sıra psikolojik bozuklular yaratan doğal felaketlerin art arda gelmesi üzerine psikolojik bilgilendirmeler ve tedaviler de önem kazanmaya başladı.Turgut Özal Üniversitesinden sonra Malatya Devlet Hastanesi de depremde psikolojisi bozulan hasta ve hasta yakınlarına yönelik 3 günlük seminer düzenledi. Psikiyatri ve sivil savunma uzmanları tarafından verilen seminerle ilgili yapılan açıklamada;

“Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde personel ile hasta ve hasta yakınlarına yönelik olarak “Depremin Psikolojik Etkileri ve Deprem Tedbirleri” konulu bir dizi seminer düzenlendi.

Personelde görülen psikolojik etkilerin artış göstermesi, deprem ile ilgili asılsız söylentilerin artması ve artçı depremlerin sürekli devam etmesi, Hastane Başhekimi ile Psikiyatri uzmanları ve Sivil Savunma Uzmanlığının yaptığı istişare neticesinde Hastane Eğitim Birimi tarafından 3-4-5- Şubat 2020 tarihlerinde üç gün süreli bir dizi seminer düzenlendi. Seminerde Psikiyatri Uzmanı Dr. Fatma Özdemir ile psikolog Ebru Gülbeyaz depremin psikolojik etkileri, Hastane Müdür Yardımcısı Ercan Aycan ise Depremde alınacak tedbirler hakkında sunumlarını yapmışlardır.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toplumun, psikolojisi, bozuldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });