Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 14:26 Bu haber 346 kez okundu
 
Tarihi sokak asfalt değil kilit taşla döşeniyor
Sokak sağlıklaştırılması projesi kapsamında İpekçi Sokakta bulunan yapılar aslına uygun ..
Kültür Haberi
Tarihi sokak asfalt değil kilit taşla döşeniyor

Arapgir ilçe merkezinde bulunan tarihi sokak kilit taşlarla döşenmeye başladı. Tarihi dokusuna uygun olması nedeniyle ve  asfalt yerine kilit taşı döşenmesini istediğini belirten Belediye Başkanı Cömertoğlu; “ Sokak sağlıklaştırılması projesi kapsamında İpekçi Sokakta bulunan yapılar aslına uygun restorasyonu ile tarihi bir görünüm kazanmıştı. Biz de  sokağımızın yollarını da dokusuna uygun olan kilit taşlarla döşemeye başladık.” Dedi.   

İpekçi Sokak’ta Fen İşleri ekipleri tarafından yol kazma, kumlama gibi altyapı sağlamlaştırma çalışmalarının ardından kilitli parke taşı döşeme yapılmaya başlanmasıyla ilgili yayınlanan bültende;

“İlçe merkezinde yer alan yollara asfalt yerine kilit taşı döşVatandaşların sesine kulak verdiklerini belirterek, "Vatandaşlarımızın bizlere ilettikleri sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Allah'ın izniyle en kısa sürede İpekçi sokağımızdaki kilitli parke taşını döşeme işlemlerini tamamlayacağız. Yapılan çalışmalarımızın ilçemize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını dilerim" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arapgir, tarihi sokak, Haluk Cömertoğlu, kilit taşı
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });