Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 18:58
 
Sosyal mesafeli değil, dirsek temaslı
Sosyal mesafe unutuldu, dirsek temaslı fotoğraflar çekildi. Yeni Malatyaspor..
YAŞAM Haberi
Sosyal mesafeli değil, dirsek temaslı

Sosyal mesafe unutuldu, dirsek temaslı fotoğraflar çekildi. Yeni Malatyaspor heyetinin  Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde dirsek temaslı görüntüler eleştirilere neden oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere tüm uzmanların sosyal mesafe kurallarına uyulması yönünde sık sık uyarılarda bulunmalarına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan ve Yeni Malatyaspor heyeti dirsek dirseğe fotoğraf çektirdi. Ziyaretle ilgili Büyükşehir Belediyesinden yayınlanan bültende;

“Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Teknik Direktör Hikmet Karaman ve futbolcular Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

Gürkan: Bugün yeni bir sayfa açmalıyız

Malatya hakkında futbolculara kısa bilgi veren Başkan Gürkan, “İnsanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu anayurt yapan destan şehir Malatya. İnsanlık tarihi ilk yerleşik hayata Malatya’da başladı. Tarihteki ilk kılıç buradadır. Malatya önemli bir şehirdir. Anadolu’nun bu şekilde bir araya gelmesinde Malatya çok önemli rol model olmuştur. Bulunmuş olduğunuz şehir kutsallığı ve medeniyete öncülük etmesi noktasında önemli bir yere sahiptir.

Futbolcularımıza ve yeteneklerine güveniyorum, bu takım kollektif futbol oynadığı takdirde lig şampiyonu olur buna eminim. Başkanımıza ve hocamıza da çok güveniyorum yeter ki biz inanalım. Unutmayın ki tarihteki bütün destanlar yokluk içinde yazılmıştır. Lig yakında başlıyor bugün yeni bir sayfa açmalıyız ve bu bulunduğumuz konumdan bir an öce kurtulmalıyız. Yeter ki azim ve sabır gösterelim” dedi.

Gevrek: Sorumluluklarımızın farkındayız


Yeni Malatyaspor kulüp Başkanı Adil Gevrek ise, sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek kalan 8 maçı kazanmak için çok çalışacaklarını ve ligde kalacaklarını vurguladı.

Adil Gevrek, “Yeni Malatyaspor olarak sorumluluğumuzun farkındayız, bu takım bu şehrin takımı. Geçmişte 6 yıllık süreçte çok büyük başarılara imza attık. İyi ve güçlü bir takımımız var, ilk yarı 24 puan aldık ikinci yarı işler iyi gitmedi ama futbolda böyle şeyler var. Şimdi önümüzde 8 final maçı var bu maçları kazanıp ligde kalmak istiyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyoruz”. dedi.

Hikmet Karaman: Malatya büyük bir şehir bu şehre yakışanı yapacağız

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman da, Gürkan’a kendilerine sağladığı imkân ve verdiği destekten dolayı teşekkür ederek tek hedeflerinin ligde kalmak olduğunu ve bunu da başaracaklarını dile getirdi.

Karaman, “Ben öncelikle Selahattin Gürkan başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten kendisi benim sempatimi kazanmış birisi. Ne söylersek hemen ilgileniyor ve bu bizim açımızdan çok önemli. Tabi lige gelecek olursak. Bizim tek hedefimiz var o da ligde kalmak biz bu işin altından kalkacağız, futbolcularımız çok iyi çalışıyor. Burada top oynayan futbolcuların bu şehre sorumluluğu var, bu sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. Öyle pes etmek yok kolay kolay. Malatya büyük bir şehir, bu şehre yakışanı yapacağız. Biz bunun sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından futbolcular ve teknik ekip tarafından Başkan Gürkan’a imzalı forma hediye edildi.” İfadeleri yer aldı.

gazetemalatya.com-Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyal, mesafeli, değil,, dirsek, temaslı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });