Haber Detayı
08 Haziran 2020 - Pazartesi 07:00 Bu haber 6056 kez okundu
 
Sorun, virüsle sınırlı değil
Normalleşme süreci ile birlikte yeniden esnaf ziyaretlerine başlayan MTSO yönetim..
EKONOMİ Haberi
Sorun, virüsle sınırlı değil

İş dünyasının temsilcilerinden olan TSO’dan esnaf ziyareti.  Sorunları belirlemek ve önümüzdeki süreçte atılacak adımları belirlemek amacıyla Akpınar Semtin esnaflarına yapılan ziyarete TSO başkan ve yönetimi katıldı. Esnaf ve işdünyasının sorunlarının sadece virüsle  sınırlı olmadığını belirten TSO, Başkanı Sadıkoğlu “Ticaret camiasının yaşadığı mağduriyetleri çok iyi biliyoruz. MTSO olarak bu mağduriyetlerin giderilmesi, yaraların sarılması amacıyla önemli çalışmalar yaptık.” Dedi. 

Esnaf ziyareti ile ilgili yayınlanan bültende;

Normalleşme süreci ile birlikte yeniden esnaf ziyaretlerine başlayan MTSO yönetimi, Akpınar çevresindeki esnafları ve MTSO üyelerini ziyaret ederek yeni sürecin hayırlı olması temennisinde bulundu. Alınan salgın tedbirleri nedeniyle bir süredir esnaflarla bir araya gelemediklerini, normalleşme süreci ile birlikte yeniden ziyaretlere başladıklarını belirten Başkan Sadıkoğlu; “Sokağa inebildiğimiz, esnafımızla, üyelerimizle, vatandaşlarımızla tekrar bir araya gelebildiğimiz için mutluyuz. Elbette bu süreç içerisinde saha ile iletişimimizi kesmedik, iş dünyasının talep ve önerileri doğrultusunda mevcut sorunlara çözüm üretmeye gayret ettik. Özellikle İnönü, Kışla ve Akpınar caddelerinin uzun bir süre trafiğe kapatılması, esnafımızın mevcut mağduriyetini katlamıştı. Bizler bu süreçte esnafımızın sesi olmaya çalıştık ve nihayetinde ana caddelerimiz yeniden trafiğe açıldı. Ancak, esnafımızın sorunları salgın hastalık sürecinin getirdiği sorunlarla sınırlı değil. Bugün onlarla gelecek süreçte atmamız gereken adımlar, yapmamız gereken çalışmalar üzerine birçok önemli konuyu istişare etme fırsatı bulduk. MTSO yönetimi olarak esnaflarımızın ve üyelerimizin görüşleri, tavsiyeleri doğrultusunda yol haritamızı belirliyoruz, bu anlamda bu ziyaretler oldukça önem arz ediyor. Tüm vatandaşlarımıza samimi karşılamaları ve gösterdikleri yakın ilgiden ötürü yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Salgın sürecinde yaşadıkları iş kayıplarını dile getiren esnaflara yapılan çalışmalar ve yararlanabilecekleri destekler hakkında bilgi veren Başkan Sadıkoğlu; “Pandemi süreci ile birlikte ticaret camiasının yaşadığı mağduriyetleri çok iyi biliyoruz. MTSO olarak bu mağduriyetlerin giderilmesi, yaraların sarılması amacıyla önemli çalışmalar yaptık. Bu kapsamda Ticaret Odası üyelerimize sağladığımız “Nefes Kredisi” iş dünyamıza bir can simidi oldu. Üyelerimiz için açıkladığımız Nefes Kredisi başvurularının devam ettiği hatırlatmak istiyorum. Dileyen esnaflarımız konu hakkında odamızdan ve odamıza ait web sitesinden detaylı bilgi alabilirler. Bunun yanında KOSGEB Deprem Kredisi için MTSO’ya başvuruda bulunan ancak henüz deprem raporlarını almayan üyelerimiz, odamızdan bu evraklarını temin ederek kredi başvurusunda bulunabilirler. Temennimiz ardı ardına yaşadığımız olumsuzlukların bir an önce son bulması ve normalleşme sürecinin getirmiş olduğu canlılıkla iş dünyamızın kayıplarını bir an önce telafi etmesidir” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sorun,, virüsle, sınırlı, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });