Haber Detayı
30 Ekim 2020 - Cuma 16:56
 
Soğuk ve yağışlı hava geliyor..
Havalar soğuyor, yağışlar başlıyor. Hava sıcaklıklarının uzun süredir mevsim
YAŞAM Haberi
Soğuk ve yağışlı hava geliyor..

Havalar soğuyor, yağışlar başlıyor. Hava sıcaklıklarının uzun süredir mevsim normallerinde üzerinde seyreden ve yağışsız geçiren Malatya, Pazar gününden itibaren soğuk ve yağışlı havaların etkisine giriyor. Soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Yarından itibaren Bingöl, Elazığ ve Tunceli, Pazar gününden itibaren ise Malatya’da dahil bölgeyi terkederek yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakacağını tahmin eden Elazığ  Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nüm duyurusunda;

“Bölgemizin yağışlı ve serin havanın etkisine girmesi beklenmektedir. Yağışların yarın (31 Ekim Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl ve Elazığ’ın kuzey kesimlerinde, 01 Kasım Pazar gününden itibaren ise bölge genelinde etkili olması beklenmektedir.

 Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, serin ve yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri civarına ve altına düşeceği tahmin edilmektedir.

Rüzgarların güney güneydoğu yönlerinden orta kuvvette, Pazartesi gününden itibaren ise kuzey-kuzey doğu yönlerden orta zamanla kuvvetlice esmesi bekleniyor. Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte normallerinin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” Uyarısı yer aldı.

gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya, soğuk ve, yağışlı hava, Pazar Gününden, itibaren
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });