Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 18:46
 
Şehit ailesine “Şehadet Belgesi”
Bölücü terör örgütü PKK tarafından 2015 yılında kaçırılan ve Gara’da şehit edilen Malatyalı...
GÜNDEM Haberi
Şehit ailesine “Şehadet Belgesi”

Bölücü terör örgütü PKK tarafından 2015 yılında kaçırılan ve Gara’da şehit edilen Malatyalı asker Semih Özbey’in ailesine Şehadet Belgesi verildi. Jandarma Genel Komutanlığınca düzenlenen ve Vali Baruş ile İl Jandarma Komutanı Albay İnce tarafından takdim edilen “Şehadet Belgesi” ile ilgili yayınlanan bültende;

“Vali Aydın Baruş, Pençe Kartal-2 Harekât bölgesinde yer alan Gara'da, bölücü terör örgütü PKK tarafından alıkonularak, şehit edilen Jandarma Personel Astsubay Çavuş Semih Özbey’in ailesine Jandarma Genel Komutanlığınca düzenlenen şehadet belgesini takdim etti.

Rize İl Jandarma Komutanlığı'nda görevliyken 18 Eylül 2015 tarihinde Tunceli-Erzincan Karayolu'nda bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ve 13 Şubat 2021’de Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde şehit edilen Jandarma Personel Astsubay Çavuş Semih Özbey’in ailesini İl Jandarma Komutanı J.Alb. Necmi İnce ile birlikte ziyaret eden Vali Baruş, şehidin babası Gürsel Özbey ve annesi Sadiye Özbey’e başsağlığı dileyerek Jandarma Genel Komutanlığınca gönderilen Şehadet Belgesi’ni takdim etti.

İl Jandarma Komutanı J.Alb. Necmi İnce de Jandarma Genel Komutanlığınca hazırlanan Taziye Mesajı ve Hizmet Anısını şehidin babası Gürsel Özbey’e takdim ederek, başsağlığı diledi.” İfadeleri yer aldı.

 

gazetemalatya.com- Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, ailesine, “Şehadet, Belgesi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });