Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 14:47
 
Şehir merkezinde karantina
Malatya merkez de bulunan 2 sokak, korona virüslü hasta tespiti nedeniyle karantinaya..
SAĞLIK Haberi
Şehir merkezinde karantina

Malatya merkez de bulunan 2 sokak, korona virüslü hasta tespiti nedeniyle karantinaya alındı. Normalleşme sürecinde maske takma ve sosyal mesafelere uymama şehir merkezinde korona virüsün  faaliyete geçmesine neden oldu.

Yerleşim alanlarının en yoğun olduğu bölge olan Tecde Mahallesinde ki 2 sokakta karantina uygulaması karar verildi. Korona virüslü vakanın tespit edildiği ve giriş ve çıkışların polis marifetiyle kontrol altına alındığı sokaklarda. karantina uygulaması gece yarısından itibaren başladı. Sokakların karantinaya alınmasıyla ilgili Yeni Malatya Gazetesinden Güler HAZAR’ın, haberi nde

“Tecde Mahallesi’nde koronavirüs vakaları saptanan evlerin bulunduğu iki sokakta karantina uygulanmasına başlandı.

Edinilen bilgiye göre, 17-19 Haziran günlerinde Sağlık Müdürlüğü ekiplerince evlerde yapılan taramalar sırasında Tecde Mahallesi Kubilay ve Turgut Reis sokaklarında bulunan 3 evde yaşayan kişilerden alınan numunelerden 11 kişiye ait olanları ‘pozitif’ çıktı. Bunun üzerine, Yeşilyurt İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, iki sokakta karantina uygulamasına karar verilirken, bu işlem hızla gerçekleştirildi.

Cuma gecesi 22.00’den her iki sokakta, sağlık ekipleri tarafından karantina uygulaması başlatıldı, polis sokak başlarında önlem alarak giriş-çıkışları yasakladı.

Güler HAZAR, malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehir, merkezinde, karantina,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });