Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 20:40
 
Satılmayacak yerleri de satıyorlar
Malatya’nın stratejik olduğu kadar seyir terası konumundaki alan..
GÜNDEM Haberi
Satılmayacak yerleri de satıyorlar

Haber: Yaşar KARAASLAN 

Malatya’nın stratejik olduğu kadar seyir terası konumundaki alan satışa çıkarıldı. Şehrin doğu, batı ve kuzey bölgelerine hakim bir konumda olması nedeniyle hem stratejik hem de Malatya’nın çatısı konumundaki Yıldıztepe Mahallesindeki(Verici antenlerin olduğu tepe) yaklaşık 40 dönümlük alan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından satışa çıkarıldı.

Doğu tarafında Orduzu Pınarbaşı Göleti ve Tabiat Parkı, kuzey tarafı yemyeşil dokulu bakir alanlar ile baraj gölü ve batı tarafı şehrin sokak sokan panoramik görüntüsü ile eşsiz manzaraya sahip Yıldıztepe’nin özelleştirme yöntemi ile satılması Malatya kamuoyunda infial yarattı.

“Resmi Gazete’de yer alan özelleştirilecek taşınmazlar arasında Malatya'da Yıldıztepe Mahallesi 985 ada 496 parseldeki  39 bin 678 metre karelik arsa ile birlikte İkizce Mahallesi 113 ada  30 parseldeki 20 bin metrekarelik (TEDAŞ Binası arkası 1.OSB bitimi) arsanın (taşınmaz) satışı yer aldı. Her iki taşınmazın (gayrimenkul) satış ihalesinde de son teklif alma tarihi 23 Aralık 2020 olarak açıklandı.

Gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Teklif sahiplerinden ihalelere katılabilmesi için ilanda belirtilen tutarlarda geçici teminat alınacak. İhale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Satılmayacak, yerleri de satıyorlar, Yıldıztepe..ÖİB,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });