Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 08:54 Bu haber 1615 kez okundu
 
Salgın ortamında kongreler sürüyor
Korona virüs salgını ortamında AKP İlçe Kongreleri tam gaz devam ediyor. Milletvekilleri Çalık ve Çakır il
SİYASET Haberi
Salgın ortamında kongreler sürüyor

Korona virüs salgını ortamında AKP İlçe Kongreleri tam gaz devam ediyor. Milletvekilleri Çalık ve Çakır ile birlikte İl Başkanı Koca ile Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Pilten’inde katıldığı Doğanyol ve Pütürge ilçe kongreleri yapıldı. İlçe kongreleri ile ilgili yapılan yazılı açıklamada;

“AK Parti Doğanyol ve Pütürge 7. olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren Doğanyol İlçe Başkanı Nasip Öz Pütürge İlçe Başkanı Bülent Karayılan tekrar seçildi.  Ak Parti Doğanyol İlçe Başkanlık seçimi toplantı salonunda gerçekleşti, Ak Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Selim Pilten AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ahmet Çakır Ak Parti Doğanyol İlçe Başkanı Nasip Öz ve Parti üyeleri vatandaşlar katıldı. Kongrede açılış konuşması gerçekleştiren Ak Parti Doğanyol İlçe Başkanı Nasip Öz,  Ak Parti Doğanyol 7. Olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz, milletimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında kutlu yolumuza devam edeceğiz.”  dedi.                  

Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Selim Pilten ise Ak Parti 7.olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan  işlerinin yoğunluğundan dolayı il dışında olduğundan dolayı sizlere selamlarını illetti Kongremiz hayırlara vesile olsun şekilde konuştu

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca yıllardır bu davaya gönül vermiş, hem Doğanyol hem Malatya’da partimize ilçemize hizmet etme gayretinde oldu. Bugüne kadar emek veren tüm partili arkadaşlarımıza ilçe başkanı olan yönetim kurulu üyesi olarak belediye meclis üyesi belediye başkanı olarak hizmet vermiştir tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz ifadelerini kullan Başkan

Koca,  Allah onlardan razı olsun emeklerini zayi olmasın diyoruz.  Başkanımız da inşallah yeni bir güçlü bir heyecanla Doğanyol’umuzda AK Parti bize hizmet etmeye devam edecek ekip iş başına gelecek ben bu necibe şimdiden başarılar diliyorum hayırlı olsun diyorum dedi.

Milletvekili Ahmet Çakır…

Hep birlikte bu davaya sahip çıkmış ve arkadaşlarımıza birlikte buradayız güzel bir şekilde gerçekten çok iyi organize edilmiş başkanım herkese teşekkür ediyorum.  Korona virüs salgını var bu konuda dikkatli olmamız gerekiyor Ülkemiz Korona virüs salgınında Ülkemiz başarılı bizde Malatya’da gereken tedbirleri alıyoruz, Ak Parti neden güçlü olmalı biz niye dinamik olmalıyız Ak Parti ediyorum neden güçlü olmalı biz niye dinamik olmalıyız eğer bugün dünyada yeryüzünde çevremizde Ortadoğu'da Akdeniz'de gölgemizin tamamını içerisine alan bir yere kadar gelişmelere dikkat ettiysen Avrupa Birliği'nin küresel Ak Parti  özdeşleşmiş Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'la özdeşleşmiş olduğunu çok hep bu şekilde görebiliriz davamıza sahip çıkmak zorundayız biz daha da  güçlü hale getirecek dünyanın gidişatını etkileyecek bir davanın mensuplarıyız  bundan dolayı da ne kadar büyük olduğunu  kurucuları düşünmemiz oyun kurucular geçeriz bu milletin geleceğini belirleyecek Cumhurbaşkanımıza arkasında duracağız isteğe bağlı düşüncelerini İnşallah yolumuza devam edeceğiz sözü uzatmak  istemiyorum çok  bu adam çok hassas bir konu atıyorsun çok dikkat etmemiz lazım ülkemizde bu konudaki başarılarını takip ediyoruz biz de gereken  tedbirler alıyoruz çok iyi takip ediyorum neden güçlü olmalı biz niye dinamik  olmalıyız eğer bugün dünyada yeryüzünde çevremizde Ortadoğu'da Akdeniz'de gölgemizin tamamını içerisine alan bir yere kadar gelişmelere dikkat ettiysen Avrupa Birliği’nin küresel AK parti özdeşleşmiş Cumhurbaşkanı sayın RecepTayyip Erdoğan'la özdeşleşmiş olduğunu çok hep bu şekilde görebiliriz davamıza  sahip çıkmak zorundayız biz daha da güçlü hale getirecek dünyanın gidişatını etkileyecek bir davanın mensuplarıyız bundan dolayı da ne kadar büyük olduğunu düşünmemiz   oyun kurucular geçeriz bu milletin geleceğini belirleyecek cumhurbaşkanımıza   arkasında duracağız isteğe bağlı düşüncelerini İnşallah yolumuza devam edeceğiz  sözü uzatmak istemiyorum çok dedi.

Çalık: Doğanyol Pütürge yolu 2022’de bitecek

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, proje bedeli 85 milyon lira olan 27 kilometre uzunluğundaki Doğanyol ile Pütürge bağlantı yolunun yapım çalışmalarının 2022 yılında tamamlanacağını söyledi.

Milletvekili Çalık, partisinin Malatya Doğanyol ilçe teşkilatı 7. olağan kongresine katıldı. Çalık, burada yaptığı konuşmada, Doğanyol’un her zaman AK Parti’ye destek verdiğini, milli ve manevi değerlerin arkasında sapasağlam durduğunu söyledi. Öznur Çalık, 24 Ocak’ta yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden Doğanyol ilçesinin ağır bir şekilde etkilendiğini belirterek, “Doğanyol’u 1990 yılında rahmetli hemşehrimiz Turgut Özal ilçe ilan etti. 2020 yılında ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan yeniden inşa ediyor.” dedi.

“Deprem sonrası incelenen bina sayısı 2 bin 171”

Çalık, Doğanyol’da deprem sonrası kesin hasarda incelenen toplam bina sayısının 2 bin 171 olduğunu belirterek, “Doğanyol’umuzda toplam kesin hasar bağımsız bölüm sayısı 3 bin 622, itiraz sonucunda incelenen bina sayısı 688 olup, itiraz sonucunda incelenen bağımsız bölüm sayısı ise bin 151’dir. Doğanyol merkez ve Gökçe Mahallesindeki konut, ticarethane ve çevre düzenlemesi işinin toplam maliyeti 250 milyon liradır.” dedi. Çalık, proje bedeli 85 milyon lira olan 27 kilometre uzunluğundaki Doğanyol ile Pütürge bağlantı yolunun yapım çalışmalarının 2022 yılında tamamlanacağını ve mevcut yolun 3,3 kilometre kısalacağını kaydetti.

“208 konut inşaası bitmek üzere”

Milletvekili Çalık, daha sonra Pütürge ilçe kongresine katıldı. Öznur Çalık burada yaptığı konuşmada, Pütürge ilçesinde deprem sonrası Taşbaşı Mahallesinde inşa edilen yaklaşık maliyeti 74 milyon 562 bin lira olan 208 konutun yapımının önümüzdeki ay tamamlanacağını söyledi. Çalık, Pütürge ilçesinde Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 ASHİ yapım işi sürdüğünü ve yaklaşık maliyetinin 4 milyon 863 bin lira olduğunu söyledi. Ak Parti Pütürge 7. olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren Pütürge İlçe Başkanı Bülent Karayılan tekrar seçildi.” İfadeleri yer aldı.

Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona virüs, salgını ortamında, AKP İlçe kongreleri, Doğanyol, Pütürge
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });