Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 14:46
 
Sahte plakalı araç yakalandı
Yolcu otobüsünde 1000’e yakın tarih altın sikke ve sahte plakalı (ikiz plaka) ..
ASAYİŞ Haberi
Sahte plakalı araç yakalandı

Yolcu otobüsünde 1000’e yakın tarih altın sikke ve sahte plakalı (ikiz plaka) araç ele geçirildi. Polis operasyonları aralıksız sürüyor. Dün yapılan 2 ayrı operasyonlarda yolcu otobüsünde durumundan şüphelenilen bir şahısta yapılan aramada 1000’e yakın tarihi sikke, Kuyuönü’nde durdurulan bir otomobilin yapılan sorgulamasında plakasının yanı sıra evraklarının da tamamının sahte olduğu ortaya çıktı. 2 ayrı operasyonla ilgili yapılan açıklamada;  

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce;

  • 08/10/2020 tarihinde Elazığ yolu uygulama noktasında durdurulan bir yolcu otobüsünde durumundan şüphelenilen bir yolcunun yapılan üst ve eşya aramasında; Sırt çantasına gizlenmiş vaziyette, 947 adet tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen altın sikke ele geçirilmiş olup şahıs gözaltına alınmıştır.
  • 08/10/2020 günü haber merkezi tarafından bir aracın ikiz plakalı olduğunun bildirilmesi üzerine KOM ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekiplerince Aşağıbağlar Mahallesi İsmet Paşa Caddesi üzerinde araç alınmış, içerisinde biri İran Uyruklu iki şahıs olduğu tespit edilmiş, aracın yapılan şase sorgulamasında İstanbul ilinden hacizli yakalamalı kaydı bulunduğu ve evraklarının tamamının sahte olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca PTS Kayıtları incelendiğinde; İstanbul ve Batman illerinde farklı araçlar üzerinde de takılı olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak araç trafikten men edilerek araç sürücüsüne 4 ayrı maddeden toplam 11.363 TL cezai işlem uygulanmıştır. A. Ş. isimli Türk şahıs Resmi Belgede Sahtecilik suçundan 09.10.2020 günü mevcutlu olarak Adli Mercilere sevk edilecektir. Ayrıca diğer araçlar ile ilgili Adli tahkikata başlanmıştır.” Bilgileri yer aldı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahte plakalı, araç, tartihi sikke, Emniyet, KOM şube
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });