Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 20:31 Bu haber 1710 kez okundu
 
Sahip çıkmakta ve diri tutmakta
Tarihimizin altın sayfalarından birisi olan 19 Mayıs 1919 tarihinin gençliğimize bayram olarak..
GÜNDEM Haberi
Sahip çıkmakta ve diri tutmakta

 Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Rektör Karabulut’un mesajında;

  “Bu yıl 101. yılını onur ve gururla kutladığımız 19 Mayıs 1919 Türk milletinin dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan bağımsızlık ve hürriyet için başlatılan mücadeledeki azim ve kararlılık bütün dünyaya gösterilmiş ve Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.

 19 Mayıs 1919’daki ruh ve mananın anlamı;   “Tek millet,  tek bayrak,  tek vatan,  tek devlet” düşüncesidir. O mücadele azmi, birlik ve bütünlüğünü koruma kararlılığı bugünde devam etmektedir. Tarihimizin altın sayfalarından birisi olan 19 Mayıs 1919 tarihinin gençliğimize bayram olarak hediye edilmesi çok anlamlıdır.  Gençliğimiz; 19 Mayıs 1919 ruhuna sahip çıkmakta ve diri tutmaktadır.

 Milli ve manevi değerlerini koruyan ve tarih bilincine sahip gençliğimiz 19 Mayıs 1919’da yakılan meşaleyi nesilden nesile söndürmeden taşıyacak, ağır bedeller ödenerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ilelebet yaşatacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını, Mili mücadele kahramanlarını ve vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahip, çıkmakta, ve, diri, tutmakta,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });