Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 15:18
 
Sağlık Bakanlığına 32 bin yeni personel
14 bini temizlik, koruma, güvenlik hizmetleri ve klinik destak, 18 bini ise 11.000'i Hemşire..
YAŞAM Haberi
Sağlık Bakanlığına 32 bin yeni personel

Sağlık Bakanlığına 32 bin yeni personel 
Başvurular yarın başlıyor ve 1 Nisan'a kadar sürecek. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 32 bin yeni personel alınacak. 14 bini temizlik, koruma, güvenlik hizmetleri ve klinik destak,  18 bini ise 11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere istihdam edilecek personellerle ilgil açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,, "Duyurular yarından itibaren başlıyor.  Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz." dedi. 
Bakan Koca'nın personel alımlarıyla ilgili açıklaması şöye;

"Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.
11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.
Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart- 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.
Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.
Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.
Başvurular, 26 Mart- 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak.
Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Bakanlığına, 32, bin, yeni, personel, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });