Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 15:40
 
Polisin "Dur" ihtarına uymayınca
Şehir içinde kovalamaca. Polisin “Dur” ihtarından kaçınca hem para cezasına hem de adli işleme
ASAYİŞ Haberi
Polisin

Polisin “Dur” ihtarından kaçınca hem para cezasına hem de adli işleme maruz kaldı. Aşırı derecede alkollü sürücü polisi “Dur” ihtarına uymayarak kaçınca şehir içinde ana cedde ve ara sokaklarda kovalamaca başladı. Zapçıoğlu Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, uzu süren kovalamaca sonucu yakalanan sürücü hakkında 2.800 lira para cezasının yanı sıra, sokağa çıkma yasağını ihlalden dolayı adli tahkikat başlatıldı. Polisin günlük asayiş olaylarında, değişik miktarlarda uyuşturucu ele geçirilirken, internet dolandırıcılara, kayısı hırsızları, ruhsatsız işyeri çalıştırma, pandemi yasaklarını ihlalden dolayı çok kişiye de adli ve idari işlem yapıldı.  Malatya Emniyet Müdürlüğünün günlük asayiş bülteninde;

“· Yaka Mahallesinde bir araç içerisinden ruhsatsız tabanca ve 15 fişek ele geçirilmiştir.

· İsmetiye Mahallesinde bir ikametin kayıt dışı günü birlik daire olarak kiraya verildiği ve kimlik bildirim kanununa muhalefet edildiği tespit edilmiş, konu ile alakalı olarak kiraya veren şahıs hakkında 19.667 TL idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir.

· Turgut Temelli Caddesinde bir şahıstan 33 adet hap ele geçirilmiştir.

· Sancaktar Mahallesinde bir şahsın üzerinden 2.79 gr esrar ele geçirilmiştir.

· Yakınca Mahallesinde Müşteki N.K. inşaat işinden kaynaklı 1.500 TL borçlu olduğu C. A. ve 4 kişi tarafından darp edildiğini ve üzerinde bulunan paranın gasp edildiğini iddia etmiş, yapılan çalışmada şüpheli C. A. suça konu 1.430 TL ile yakalanmış tahkikata başlanmıştır.

· Hamidiye Mahallesinde ruhsatsız faaliyet gösteren bir işyerinde(kıraathane) kumar oynayan 4 şahsa idari işlem uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 130 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci C. Y. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmış, ayrıca şahıslar hakkında covid-19 tedbirleri kapsamında çıkan Genelgelere aykırı davranmaktan idari işlem yapılmıştır.

· Zapcıoglu caddesi üzerinde yapılan uygulamada bir aracın DUR ihtarına uymayarak devam ettiği kovalamaca sonucunda defaten uyarılmasına rağmen uymayarak kaçışına devam etmiştir. Araç ve şahıslar Bağcılar Sokak üzerinde alınmıştır. Araç sürücüsü olan C. K.’nin 146 promil alkollü olduğundan ve dur İhtarına Uymamaktan toplam 2.724 TL trafik cezası yazılmış, şahıslara sokağa çıkma yasağını ihlalden tutanak tanzim edilmiş. Ayrıca Trafik Güvenliğini tehlikeye Düşürmekten adli tahkikata başlanmıştır.

· Sarıcıoğlu mahallesinde bir işyerinin önünden çalınan 2 çuval (120 kg) çalınması üzerine yapılan kamera araştırmasında söz konusu iki çuval kayısı bulunarak konunun gereği yapılmıştır.

· Hayvan Pazarı Civarında bir araç içerisinden ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir.

· Bostanbaşı Mahallesinde bir araç içerisinden ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir.

· Şeyh Bayram Mahallesinde bulunan bir Tekel Bayii içerisinde sokağa çıkma yasağı saatleri içerisinde 3 şahsın alkol aldığı tespit edilmiş ve şahıslara tutanak tanzim edilmiştir.

· İsmetiye Mahallesinde bir şahıstan 84 adet hap alınmış, ayrıca şahsa dışarı çıkma yasağını ihlalden gerekli idari yaptırım uygulanmıştır.

· Büyük Mustafa Paşa mahallesinde bir araçtan ruhsatsız tabanca ve 15.38 gr. Kannobinoid ele geçirilmiştir.

· Dabakhane Mahallesinde bir şahıstan 62.34 gr kannabinoid ele geçirilmiştir.

· İkinci el satışı yapılan bir internet sitesi üzerinden maddi değeri yüksek olan cep telefonlarını alıcı gibi alıp parasını ödemeyerek insanları dolandırma konusuyla ilgili, 3 şüpheli yakalanmış; şahıslardan B. B. ve E. G. adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, Y. T. isimli şahıs ise tutuklanmıştır.” Bilgileri yer aldı.

gazetemalatya.com-Bülten

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polisin, "Dur", ihtarına, uymayınca, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });