Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 17:17
 
Özelleştirme değil kiralama
kamuoyu bilgilendirilmeden Sultansuyu Harasında yapılan işlemi yanlış bulduğunu belirten
SİYASET Haberi
Özelleştirme değil kiralama

Malatya kamuoyu bilgilendirilmeden Sultansuyu Harasında yapılan işlemi yanlış bulduğunu belirten Milletvekili Tüfekçi, “Elbette bazı hizmetlerin kiralanarak yapılması noktasında hizmet alımları yapılabilir ama yapılış şeklinin doğru olmadığını düşünen birisi olarak kiralama işinin özellikle Malatya kamuoyunu bilgilendirmeden yapılmasını doğru bulmadığımızı dile getirmiştik.  Bununla ilgili Tarım Bakanımızla, yardımcıları ile ve müdürlerimiz ile görüşmelerimiz sürüyor. Bunun üzerinden birilerinin rol kapma çabasını da doğru bulmuyorum. Bu konu üzerindeki tartışmaların Milletvekillerimizi töhmet altında bırakma ve siyaseti yıpratma amacı taşıdığını da görüyoruz. Herkes işini yapsın. Kimse onun üzerinden siyaset yaparak kimseye iftira atmasın” diyerek, kiralama işleminin kamuoyunu bilgilendirilmeden yapılmasını yanlış bulduğunu belirtti.

AKP’nin 7. Olağan Kongresinde yeniden MKYK Üyeliğine seçilen Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Gazeteciler Cemiyetine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
İttifakın Malatya sorumluluğu arttı…

Kongrenin büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştiğini belirten Tüfenkci "Pandemi sürecine rağmen çok başarılı bir kongre oldu.  İnsanlar 81 ilden Ankara’ya akın etti. Bütün arkadaşlarımızın sahada olması adına önemli bir kongreydi.  Kongrede seçilen bütün arkadaşlarımızı tebrik ederiz. Malatya’da da Öznur Hanım ve ben yönetime girdik. Milliyetçi Hareket Partisi’nden de Mehmet Fendoğlu Beyin yönetime girmesi Cumhur ittifakının Malatya’daki sorumluluğunu arttırdı. Malatya’nın siyasette güçlü olması demek hizmet alma potansiyelinin de yüksek olması demektir" şeklinde konuştu.

"Sultansuyu Malatya’nın ortak değeri…"
Son günlerde tartışma konusu olan Sultansuyu Harası ile ilgili de konuşan Tüfenkci, "Sultan suyu harası Malatya’nın ortak değeri. Sultan suyu harasının geliştirilmesi ve önemli oranda Malatyalıların göz bebeği olarak korunmasında geçmişteki düşüncelerimiz belliydi yine bu noktada düşüncelerimiz aynı.

Kamuoyundan habersiz yapılması…

Elbette bazı hizmetlerin kiralanarak yapılması noktasında hizmet alımları yapılabilir ama yapılış şeklinin doğru olmadığını düşünen birisi olarak kiralama işinin özellikle Malatya kamuoyunu bilgilendirmeden yapılmasını doğru bulmadığımızı dile getirmiştik.  Bununla ilgili Tarım Bakanımızla, yardımcıları ile ve müdürlerimiz ile görüşmelerimiz sürüyor.

Milletvekillerimizi töhmet altında bırakma ve…

Bunun üzerinden birilerinin rol kapma çabasını da doğru bulmuyorum. Bu konu üzerindeki tartışmaların Milletvekillerimizi töhmet altında bırakma ve siyaseti yıpratma amacı taşıdığını da görüyoruz. Herkes işini yapsın. Kimse onun üzerinden siyaset yaparak kimseye iftira atmasın. Bütün Milletvekillerimiz adına söylüyorum orada hiçbir milletvekilimizin ne kiralamada ortaklıkları var ne de en ufak çıkarları var. Mehmet Fendoğlu Milletvekilimiz olmak üzere tüm milletvekillerimiz üzerine düşeni yapıyor. Ve duruşları da net bunu kullanarak kendilerine pay çıkarmalarını da yadırgıyoruz.

İspat etmeyenler müfteri durumundadır!...

Bir Milletvekilimizin kalkıp Milletvekillerinin bu işte parmağı var demesi yanlış. Eğer parmakları varsa ispat etsinler ispat etmeyen müfteri konumundadır. Daha ağır kelimeler kullanılır ama benim yapım buna uygun değil. Bu nokta da Malatya sahipsiz değil. Malatya her zaman üzerine düşeni yapar. Birlik olma zamanı iken bunun üzerinden ayrıştırma yapmak yadırgadığımız bir konu. Eğer yapılacak bir şey varsa hep beraber yaparız. Bugüne kadar siyaseti hep samimi yaptık. Bundan sonrada aynı samimiyet üzerinde yolumuza devam edeceğiz.

Bugüne kadar kabul etmedik bundan sonra da…

Sultan Suyu Harasının özelleştirilmesini bugüne kadar kabul etmedik bundan sonrada kabul etmeyiz. Nasıl şeker fabrikasını bundan istisna tuttuysak sultan suyu harasında da böyle bir tehlike varsa ki şuanda yok ama biz gerekeni yaparız. Herkes rahat olsun. Birlikte hareket ederek bu sorunu nasıl çözeriz mantığı içerisinde bakmamız lazım. Bunun üzerinden siyasi rant yapmaya kimse çalışmasın. Maksadımız üzüm yemekse bağcıyı dövmekle işi hallettik sanmayalım" diye konuştu.

 

gazetemalatya.com- Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özelleştirme, değil, kiralama,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });