Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 11:38
 
Okullar bölgesine yeni iletim hattı
Ekili-dikili alandan yerleşime açılan ve ilk..
Çevre Haberi
Okullar bölgesine yeni iletim hattı

Yeni yerleşim alanlarından olan ve yetersiz kalan elektrik iletim hatları yenilendi. Ekili-dikili alandan yerleşime açılan ve ilk etapta Özal Üniversitesi devamında da Milli Eğitime bağlı okulların kurulması ile araç ve insan sirkülasyonunun yanı sıra enerji ihtiyacı da  artan Eskimalatya Okullar Bölgesine yeni elektrik iletim hatları döşendi. FEDAŞ tarafından kesintisiz elektrik kullanılması amacıyla TEİAŞ trafo merkezinden döşenen iletim hatları için 900 bin liralık yatırım yapıldığı belirtildi. Okullar bölgesine yapılan yatırımla ilgili açıklama şöyle;     

Kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti verme noktasında Malatya’da çalışmalarını hızlandıran Fırat EDAŞ, yatırım programı dahilin de Battalgazi ilçesindeki Eski Malatya Bölgesine 900 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

Yapılan yatırım çalışması ile bölgede önemli alternatif besleme hattı tesis edildi. Ayrıca Turgut Özal Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni kurulan Okullar Bölgesi’ndeki eğitim yerleşkesinde kesintisiz elektrik kullanılması ve kırsal bölgelere alternatif besleme noktaları oluşturması amacıyla TEİAŞ trafo merkezinden direkt hat ile bölgenin enerji arzı sağlandı.

7/24 çalışan ekipleri ile kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sağlamak hedefiyle Fırat EDAŞ, müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okullar, bölgesine, yeni, iletim, hattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });