Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 21:02
 
Öğrencilere tatil, hamile ve hasta memurlar izinli
GÜNDEM Haberi
Öğrencilere tatil, hamile ve hasta memurlar izinli

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı okulları 1 günlüğüne tatil ettirirken, hamile, engelli, kronik hastalığı bulunan memurlar ve kamu görevlileri de idari izinli sayılacaklar.

Valilik tarafından akşamın ilerleyen saatlerinde yapılan açıklama şöyle;

Malatya İli genelinde devam eden kar yağışının meteorolojik verilere göre 13.02.2020 Perşembe günü akşam saatlerine kadar süreceği tahmin edildiğinden, kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma nedeniyle öğrencilerimizin ile personelin sağlığı ve ulaşım güvenliğinin sağlanması amacıyla, halen eğitime devam eden tüm ilçelerimizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 13.02.2020 Perşembe günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri de 13.02.2020 Perşembe günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilere, tatil,, hamile, ve, hasta, memurlar, izinli,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });