Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 16:22
 
Öğrenci Abisi yakalandı
Kale ilçesinde ikamet eden ve 2008-2012 yılları arasında FETÖ terör örgütüne ait yurtlarda öğrenci abiliği..
ASAYİŞ Haberi
Öğrenci Abisi yakalandı

Jandarmanın FETÖ yapılaşması kapsamında sürdürdüğü  operasyonlarda, Kale ilçesinde ikamet eden ve yurtlarda kalan 2008-20012 yılları arasında öğrencilere ağabeylik yapan bir şahıs yakalandı. Öğrenci abisine yönelik gerçekleştirilen operasyonla ilgili yapılan duyuruda;

 Malatya İl Jandarma Komutanlığınca FETÖ terör örgütünün Malatya ilindeki yapılanması kapsamında, Malatya ili Kale ilçesinde ikamet eden ve 2008-2012 yılları arasında FETÖ terör örgütüne ait yurtlarda öğrenci abiliği yapan (1) şahsa yönelik, 19.02.2020 tarihinde icra edilen operasyon sonucu şahıs yakalanmış ve evinde yapılan aramada (1) adet 7.65 mm çapında tabanca ve bu tabancaya ait (18) adet tabanca fişeği ile geçirilmiştir.

Olay şüphelisi şahıs adli makamların talimatı doğrultusunda işlemleri yapılmak üzere gözaltına alınmıştır.”

Öte yandan Jandarma kontrol noktasında durdurulan araçta yapılan aramalarda 2.5 ton lisansız (düşük kaliteli) madeni yağ ele geçirildi.  

Malatya İl J.K.lığınca Kale İlçesi Kömürhan Köprüsü Yol Kontrol ve arama noktasında durdurulan (1) araç içerisinde yapılan kontrolde lisanssız olarak taşındığı tespit edilen (3) adet (800) litrelik plastik depo içerisinde yaklaşık (2.500) litre atık madeni yağ ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili (1) şüpheli şahıs hakkında yasal mevzuat gereği idari yaptırım kararı uygulanmak üzere gerekli yasal işlemlere başlanıldığı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenci, Abisi, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });