Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 12:58
 
Nöbetçi görevlilere Vali morali
Bayramda görev başında olan kolluk kuvvetlerine (Polis*Jandarma gibi) Vali Baruş’dan moral..
ASAYİŞ Haberi
Nöbetçi  görevlilere Vali morali

Bayramda görev başında olan kolluk kuvvetlerine (Polis*Jandarma gibi) Vali Baruş’dan moral ziyaret. Elazığ, Adana ve Kayseri karayollarının Malatya’ya giriş noktalarında görevli olan kolluk kuvvetlerini ziyaret eden Vali Baruş, Bayramlarını kutladı ve bir süre sohbet etti. Kolluk kuvvetleri ziyareti ile ilgili yayınlanan bültende;

“İlk olarak Kale İlçe girişindeki uygulama noktasını denetleyen Vali Aydın Baruş’u Kale Kaymakam V. Nurullah Kaya karşıladı. Burada görev yapan Jandarma Personelinin bayramını kutlayan Vali Baruş Elazığ Yolu Çiftlik Mevki Yol Kontrol Noktasına geldi. Burada görevli Polislerin bayramını kutladıktan sonra Kurban Bayramı dolayısıyla oluşabilecek olaylar ve trafik kazalarının önüne geçmek için polisler tarafından Malatya-Elazığ yolunda yapılan denetimde sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıkları denetlenirken, sürücülere araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları ve hız limitine uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu. Araçlarda bulunan çocuklara temel trafik kurallarının yazılı olduğu ahşap kutularla çikolata ikram eden Vali Baruş, çocuklardan da anne ve babalarını trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunmalarını istedi.

Akabinde Cumhuriyet Örnek Köy Jandarma Karakolunu ziyaret eden Vali Baruş’u Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu karşıladı. Hem bölgenin güvenliğini sağlayan hem de yol kontrolünü sağlayan Jandarma Personelinin Bayramını kutlayan Vali Baruş, Ankara yolu yol kontrol noktasını ziyaret etti. Burada yol denetimine katılan Vali Baruş, sürücülerle sohbet ederek bayramlarını kutladı. Trafik Kurallarına hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirten Vali Baruş çocuklara temel trafik kurallarının yazılı olduğu ahşap kutularla çikolata ikram etti.

Vali Aydın Baruş’a ziyaretlerde İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Necmi İnce eşlik etti” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nöbetçi, , görevlilere, Vali, morali,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });