Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 18:25
 
Nevruz'u fiilen değil zihnen
"Corona virüslü" Nevruz kutlama mesajı. Bilinçli yurttaşlar olarak..
Kültür Haberi
Nevruz'u fiilen değil zihnen

Eğitim-İş Sendikası Malatya şubesinden "Corona virüslü" Nevruz kutlama mesajı. Bilinçli yurttaşlar olarak, bilimin gösterdiği rotaya uyacak ve zorunluluk olmadıkça baharı bu kez evlerimizden izleyeceğiz." denilen ve Şube Başkanı Hatem Denktaş imzalı mesajda; 
"Ve her şeye rağmen bahar yine geldi... Ülkece yaşadığımız ekonomik sıkıntılara, siyasi baskılara bir de Korona belası eklenmişken, yaşadığımız kara zamanlarda yüzümüzde ufak da olsa bir tebessüm filizlendirecek bir güne kavuştuk. Bugün, baharın müjdecisi, birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramı. Nevruz, yani “Yeni Gün”, hayatın akışı içinde bireyin ve toplumun ruhunda oluşan, kırgınlıkları, hüzünleri arındırma günü. İnsanoğlunun bir türlü zarar vermeden duramadığı doğanın, azim ve bağışlayıcılıkla kendisini onarmasının seramonisi bugün. Bugün, doğa düşmanlarının çiçekleri tek tek koparsalar da baharı engelleyemeyeceklerinin ispatıdır.
Bugün, geçmişimizden, kökenimizden, farklılıklarımızla bir arada yaşama kültürümüzden ezgiler taşıyan, anımsatıcı bir şarkıdır. Bugün, barış ve dostluğun dünyadaki en huzurlu iki kelime olduğunun anlatımıdır. Tüm Avrupa ülkeleriyle birlikte, Korona salgını tehdidi altında zor günler geçiriyoruz. Bu Nevruz'da fiilen değil, zihnen birlikte olacağız. Bilinçli yurttaşlar olarak, bilimin gösterdiği rotaya uyacak ve zorunluluk olmadıkça baharı bu kez evlerimizden izleyeceğiz. Hepimiz aynı çiçeğe bakmıyoruz belki ama hepimiz aynı baharı seyredeceğiz. Pencereden bakın, dışarıda bahar var! Ve unutmayın gelecek baharlar, bu günleri birlikte davranarak atlatmamıza bağlılar. 
Eğitim-İş olarak tüm ulusumuzun Nevruz Bayramı’nı kutluyor, inanıldığı gibi güzel günlerin habercisi olmasını diliyoruz." ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevruz'u, fiilen, değil, zihnen,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });