Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 17:20
 
Mükellefler dikkat! Af yok, tolerans yok
Yasal alacaklarının peşine düşen BŞB, dükkan, ticaret, sinai müessese, ve serbest meslek sahiplerince değişik yerlere asılan takılan her çeşit levha, yazı-resim gibi panolarla işyerlerinin tanıtımını- reklamını yapan mükellefleri vergilerini zamanında ödemeye davet etti. E-belediye üzerinden günün 24 saati ödeme yapılacağı..
EKONOMİ Haberi
Mükellefler dikkat! Af yok, tolerans yok

Cezalı ve mağdur duruma düşmeyin! İlan ve reklam vergilerinin son taksit süresine günler kala Büyükşehir Belediyesi (BŞB) mükellefleri uyardı. BŞB, İlan ve reklam vergisi mükelleflerinin, vergilerini 2 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerektiği belirtilerek, sıkışıklığa meydan verilmemesi, cezalı ve mağdur duruma düşmemeleri için vergilerini son güne bırakmamaları” istendi.

Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ekonomik kriz yaşayan belediyeler, çözümü vatandaşta buldu. Yasal alacaklarının peşine düşen BŞB, dükkan, ticaret, sinai müessese, ve serbest meslek sahiplerince değişik yerlere asılan takılan her çeşit levha, yazı-resim gibi panolarla işyerlerinin tanıtımını- reklamını yapan mükellefleri vergilerini zamanında ödemeye davet etti. E-belediye üzerinden günün 24 saati ödeme yapılacağı ve zamanında ödeme yapmayan mükelleflere yönelik cezai işlem uygulanacağı belirtilen açıklamada;  

“İlan ve reklam vergisinin son taksit ödemeleri süresi 2 Aralık’ta sona eriyor.

Ocak ayında başlayan ve 2 taksit halinde ödenen İlan ve Reklam Vergilerinin 2. taksit ödemeleri 2 Aralık 2019 tarihinde sona erecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde yer alan ana arterlerdeki mükelleflerin, İlan Reklam Vergilerinin 2. taksitlerini 2 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerektiği belirtilerek, sıkışıklığa meydan verilmemesi, cezalı ve mağdur duruma düşmemeleri için vergilerini son güne bırakmamaları istendi.

İlan ve Reklam vergilerinin mesai saatleri içerisinde Büyükşehir Belediyesi veznelerine ödeneceği gibi www.malatya.bel.tr internet sitesinde e-belediye uygulaması üzerinden de günün 24 saati ödenebileceği kaydedildi” uyarısı yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mükellefler, dikkat!, Af, yok,, tolerans, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });