Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 19:24
 
MHP, 51.yılını kutluyor
“Türk siyasi hayatının köklü kurumlarından MHP, siyasette acı, sıkıntı..
SİYASET Haberi
MHP, 51.yılını kutluyor

 MHP’nin 51. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Malatya İl Teşkilatından yazılı bir açıklama yapıldı. İl Başkanı Mesut Samanlı imzasıyla yayınlanan yazılı mesajda;

“Türk siyasi hayatının köklü kurumlarından MHP, siyasette acı, sıkıntı, mücadele ve başarılarla şan ve şeref dolu 51 yılı geride bıraktı.

1969 yılının 8-9 Şubat tarihlerinde Adana'da yapılan büyük kurultayla Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CMKP) olan adını Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak değiştiren parti, amblemini "üç hilal" olarak seçti.

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin MHP'nin devletin bütünlüğünü, milletin ihtiyaçlarını ve toplumsal beklentilerini ideolojik önceliklerine tercih edeceğini bir kez daha göstermiştir. MHP partisi kurucusu Merhum Alparslan Türkeş’in başlattığı sorumlu, tutarlı, yapıcı ve pozitif politika anlayışı Sayın Devlet Bahçeli döneminde de sürdürülmüştür. Devlet Bahçeli yönetiminde MHP, milli çıkarları her türlü kişisel ve kurumsal endişe ve önceliklerin fevkinde tutmuş 'önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' anlayışını partisinin siyasi düsturu haline getirmiştir."

MHP'nin siyaset platformunda ulaştığı itibar ve seviyeye büyük bedeller ödeyerek geldiğini belirten Samanlı "MHP'nin politik serüveni aynı zamanda Türkiye'nin demokratikleşme ve milli devletin olgunlaşma süreciyle de paralellik arz etmektedir. Milli bilincin toplumun en geniş kesimlerine yayılması hususunda MHP'nin büyük katkılarda bulunduğu inkar edilemez gerçektir.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP,, 51.yılını, kutluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });