Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 18:01
 
Meclis üyesine üstü örtülü tepki ve teşekkürü bol meclis
“Yapılan hizmetlerin partisi olmaz. Görevimiz ayırımsız..
- Haberi
Meclis üyesine üstü örtülü tepki ve teşekkürü bol meclis

Büyükşehir Belediye Meclisinin Kasım Ayı toplantısında AKP’li üyeye üstü örtülü tepki. Temel görevleri arasında halka hizmet olan belediyelerin yaptığı çalışmaları partilerinin eseri olduğunu söyleyen AKP’li üye Kemal Deniz’e Belediye Başkanlarından üstü örtülü tepki gösterildi. Görevlerinin hizmet etmek olduğunu belirten başkanlar “Yapılan hizmetlerin partisi olmaz. Görevimiz ayırımsız hizmet etmek.  Hizmet için varız. Yapılan hizmetlerin partisi olmaz. Yapılan hizmetlere de elbette teşekkür edeceğiz”” İfadeleriyle ayırımsız hizmet etmekle zorunlu olduklarını belirttiler. Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra söz alan AKP’li üye Deniz ve başkanların ifadeleri özetle;

Hekimhan Meclis üyesi Kemal Deniz: AK partinin hizmetidir

Dilek temenniler bölümünde söz alan AKP’li Meclis üyesi Deniz, “Hekimhan ilçemizde Büyükşehir Yol ve Bakım Daire Başkanlığı ve MASKİ ekibimiz özverili bir çalışma yapıyor. Yapmış oldukları bu çalışmalardan dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkür ederiz. Yapılan hizmetler AK Partinin ” dedi.

Hekimhan Belediye Başkanı (CHP) Turan Karadağ;Particilik yok. Onur duyuyorum-gurur duyuyorum”

“Sayın Başkanım ve meclis üyeleri herkesi selam, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Önce burasının bir hizmet yeri olduğunu, önce şahsınıza ve bütün ekip arkadaşınıza, MASKİ, Yol ve Bakım Daire Başkanlığına, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ve herkese Hekimhan adına teşekkür ediyorum. 35 senedir İstanbul’da iş adamıyım. Doğduğum büyüdüğüm yere parti için gelmedim. Hizmet için geldim. İyi ki de gelmişim. Sizin gibi bir başkanla çalışmaktan onur duyuyorum. Gurur duyuyorum. İyi ki varsınız. Biz ilçemizle ve ilimizde 2023’e Malatya’mızın kültürüyle ve kayısı ile örnek bir şehir olacağız. Hekimhan olarak inşallah bu uyumu bırakmamak şartı ile sizde başımızda olduğunuz sürece, inanıyoruz ki her şeyi yapacaksınız. Particilik yok. Ben halka hizmet Hakk’a hizmetten yanayım” dedi.

Akçadağ Belediye Başkanı (Bağımsız) Ali Kazgan:Hizmet almaya başladık. Hem de ayrım..”

“Kamu kaynakları kamu yararına kullanılır. Akçadağ ilçesi olarak bizlerde nefes almaya hizmet almaya başladık. Hem de ayrım olmadan, insanlar umutlu ve mutlu. Bu konuda ilk teşekkür etmesi gereken ben olduğumu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Doğanşehir Belediye Başkanı (AKP) Vahap Küçük: “Böyle bir meclis Türkiye’de zor bulunur..” “Seçilmenin gayesi halka hizmettir. Hizmet için seçildik. Seçildikten sonra sen şu partilisin, sen bu partilisin demeden çalışmalıyız. Parti ayrımı yapmamamız gerekir. İnsanlara hizmet edelim. Hepimiz iyi niyetle çalışalım. Elimizde geldiğince insanlarımıza hizmet edelim. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ederiz. Böyle bir meclis Türkiye’de zor bulunur.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan; “Meclisimiz bir bütündür

“Meclisimiz bir bütündür. Meclisimizle onur ve gurur duyuyorum. 16 yıldır Başkanlığım süresi içerisinde hep meclisimizde alınan kararlar oy birliğiyle çıkmıştır. Altını çizerek söylüyorum. Burada da oy birliğiyle çıktı. Bundan önceki meclisleri de kutluyorum. Aldığımız kararlar insanın içine, vicdanına sinecek kararlardır. Biz de sevgi yarışının zaman zaman farklı tezahürleri olur.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, üyesine, üstü, örtülü, tepki, ve, teşekkürü, bol, meclis,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });