Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 16:26
 
MASKİ'nin 2021 yatırımları masada
Genel Müdürlüğü’nün 2021 yılında planladığı altyapı projelerle ilgili MASKİ ile İller Bankası ile..
YAŞAM Haberi
MASKİ'nin 2021 yatırımları masada

Genel Müdürlüğü’nün 2021 yılında planladığı altyapı projelerle ilgili MASKİ ile İller Bankası ile görüş alış-verişi toplantısı gerçekleştirildi. Hatasız ve sorunsuz bir altyapı için paydaşları ile istişare halinde olduklarını belirten Genel Müdür Karataş, ““Finansal boyutta sıkıştığımız da ilk çaldığımız kapı İller Bankası’dır.” İfadeleriyle İLBANK’tan finansal anlamda önemli destek aldıklarını söyledi.

 MASKİ Genel Müdürlüğü ile İLBANK Elazığ Bölge Müdürlüğü 2020 ve 2021 yılında Malatya’ya yapılacak olan alt yapı yatırımları için istişare toplantısı gerçekleştirdi. Gündüzbey  Kaptaj’da yapılan toplantıya MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, İLBANK Elazığ Bölge Müdürü Celal Kaştı, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, MASKİ Yatırım İnşaat Dairesi teknik personelleri, Plan Proje birimi personelleri ve İLBANK Elazığ Bölge Müdürlüğü kontrol teşkilatı personelleri katıldı.

Malatya için birçok projemiz var.

Malatya’nın altyapı yatırımlarının konuşulduğu toplantıda konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda projeler üretiyoruz. Daha yaşanabilir bir Malatya için mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Malatya’mız için özellikle 2019 – 2020 yılları için hızlı bir şekilde projeler planladık. Özellikle JICA’dan dolayı 2020 – 2021 yılları için de ciddi bir şekilde yatırımlar planlıyoruz. Kısmen ihale ettiğimiz ve özellikle yerinde ihale edeceğimiz çok projelerimiz var. Bu projeler hakikaten bizlere umut oldu” dedi.

Hatasız ve sorunsuz bir alt yapı için devamlı iş ortakları ve personel ile istişare halinde olduklarını kaydeden Karataş, “Finansal boyutta sıkıştığımız da ilk çaldığımız kapı İller Bankası’dır. Gerek araç-gereç gerekse de altyapıyla ilgili olarak gelen her türlü talebi karşılayabilecek duruma geldik. Bundan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Başta, siyaseten ve bürokraten bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güzel işlere imza atacağız

İLBANK Elazığ Bölge Müdürü Celal Kaştı ise Malatya ve bölge illeri için her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini aktararak, “Bizler, Büyükşehir Belediyesi için, MASKİ için üstümüze düşeni yapıyoruz. MASKİ ve İLBANK olarak istişare ile çok güzel işlere imza atacağımıza inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASKİ'nin, 2021, yatırımları, masada,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });