Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 13:52
 
Manevi terfi gecesi
Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere her mümin için manevi terfi, Allah ile buluşma ve insani sorumluluk..
SİYASET Haberi
Manevi terfi gecesi

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Miraç Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.  Milletvekili Çakır mesajında; 
"Bir Miraç Kandilini daha idrak etmenin mutluluğu ve manevi huzuru içerisindeyiz. Mübarek Üç Aylar'ın içinde yer alan Miraç Kandili, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Miraç, bir yükseliştir. Miraç, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğudur. Miraç her şeyden önce başta Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere her mümin için manevi terfi, Allah ile buluşma ve insani sorumluluk üstlenmektir.
Bu anlamda Kandil geceleri, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir.
Bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında makbul olmasını temenni ediyorum. Rabbimden İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle;  bu gecenin, tüm İslam Alemine , Ülkemize, Milletimize ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ederim. Selam, sevgi ve saygılarımla." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manevi, terfi, gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });