Haber Detayı
19 Şubat 2018 - Pazartesi 09:30
 
Malatya'da siyer sınavına yoğun katılım
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 'O'nu Oku O'nu Yaşa' sloganıyla bu yıl 7'ncisi düzenlenen umre ve 2 bin ödüllü Siyer Sınavı'na Malatya'da 3300 kişi katıldı.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da siyer sınavına yoğun katılımPeygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla Siyer Sınavı bugün yaklaşık 300 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Malatya'da 15 ayrı noktada yapılan sınava yaklaşık 3300 kişi katıldı.

Geçen yıla oranla yoğun katılımın olduğu sınava giren yarışmacılar sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullarda hazır bulundular. Soğuk havaya rağmen sınava kimi yarışmacıların çocuklarıyla birlikte kimi yarışmacılarında ailece sınava girdiği görüldü.

Konu hakkında açıklama yapan Peygamber sevdalıları il koordinatörü M. Nur Özgen, "2018 Siyer Sınavı için yapılan çalışmalar sonucunda bu yıl yoğun bir başvuru yapıldı. Bu yıl yapılan sınava 3300 kişi katıldı. Ayrıca önceki yıllarda sınav için birkaç tane merkezde yaparken bu yıl ilçelerde ve köylerinde sınava girmelerini sağladık. ayrıca Dereceye giren katılımcılar, umre ve çeşitli ödüllerle ödüllendirileceklerdir. Bu sınavın kaybedeni olmaz, çünkü sınav sayesinde Peygamberimiz'i biraz daha tanımış oluruz ve hayatımıza ona göre yön veririz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya'da, siyer, sınavına, yoğun, katılım,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });