Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 17:34
 
Malatya’da milli maç heyecanı
Milli takım, Portekiz ve Makedonya ile yapacağı karşılaşmanın Malatya’da ..
SPOR Haberi
Malatya’da milli maç heyecanı

Milli takımın, Portekiz ve Makedonya ile yapacağı karşılaşmanın Malatya’da yapılacağını belirtildi. ERTV’den Hülya Kaya’nın sunduğu “Güne Bakış” programına telefonla katılan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Milli takımın 2 maçının Malatya’da oynayacağı müjdesini verdi.

Yeni Malatya Gazetesi’nden Ferdi Durdu’nun haberi şöyle;

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Malatya’ya milli maç müjdesi verdi. A Milli Erkek Voleybol Takımı, 24 ve 27 Mayıs’ta Portekiz ve Makedonya ile Avrupa maçlarını Malatya’da oynayacak.

Ertv’de Hülya Kaya’nın sunduğu ‘Güne Bakış’ programına telefonla bağlanan Üstündağ, Malatya sevdalısı olduğunu bütün hemşerilerinin bildiğini ifade etti. 

Memleketinin voleybolda zirvede olması, çok iyi takımların Efeler ve Sultanlar Ligleri’nde olmasının kendisini son derece memnun edeceğini dile getiren Üstündağ, “Ama bugün itibariyle şuan Malatya’da faaliyet gösteren takımlarımız var. Bu takımlarımız genellikle altyapı ağırlıklı” dedi.

Voleybol İl Temsilcisi Baki Alpaslan ile Malatya Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı Furkan Salduz’un başarılı gönül adamları olduklarını ifade eden Üstündağ, “Adeta benim evlatlarım, çok seviyorum. Voleybolun A’sından Z’sine kadar çalışmalarını da görüyorum. Buda beni son derece mutlu ediyor. İlk defa en üst düzey milli maç geçen yıl Malatya’ya verildi. İlk defa milli bir müsabaka oynandı. Hem kulüplerin hem de milli takım organizasyonunda inanılmaz beceri gösterdiler, destek verdiler” diye konuştu.

Üstündağ, Malatya ile ilgili faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, şunları söyledi: “Malatya’nın voleybola yakınlığı ve sevgisinin karşılığını vermemiz lazım. Voleybol adına çok mutlu olduğumuz için ben bunun altını çizmek istiyorum. Malatya’ya milli maç vermeyi düşünüyoruz. Deprem bölgesinde dram yaşayan, psikolojik olarak da belirli organizasyonların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu vesileyle de 24 ve 27 Mayıs’ta Erkek A Milli Voleybol Takım Avrupa müsabakasını da Malatya’ya vermiş bulunuyoruz. Bunu da ilk defa açıklıyorum. Portekiz ve Makedonya maçlarını Malatya’da oynayacağız.” 

Üstündağ, milli takımın maçlar öncesi Malatya’da kamp yapacağını kaydederek, Filenin Sultanları’nın da Malatya’da zamanla maç oynayabileceklerini ifade etti.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi-malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya’da, milli, maç, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });