Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 21:16 Bu haber 3611 kez okundu
 
Malatya'da 1399 kişiye yarım zamanlı iş umudu
Malatya'da İŞKUR aracılığıyla Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda..
YAŞAM Haberi
Malatya'da 1399 kişiye yarım zamanlı iş umudu

Malatya'da İŞKUR aracılığıyla Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda yılın belirli dönemlerinde çalıştırılacak 1399 temizlik ve güvenlik görevlisi alınacak. Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında okullarda işbaşı yaptırılacak olan 1000’i temizlik 399’uda güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 1399 personeli kapsayan işçi alımı için başvurular bugün başladı ve 18 Eylüle kadar sürecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak. Başvuruların fazla olması durumunda TYP kapsamında çalıştırılacak personeller, 21 Eylül tarihinde noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.  

BAŞVURU ŞARTLARI

Öncelikli olarak dezavantajlı gruplar diye tabir edilen, eğitimsiz, vasıfsız 35 yaş üstü işsiz kimseleri yılın belirrli dönemlerinde de olsa çalışmasını sağlamak amacıyla yılın belirli sürelerinde çalıştırlmak üzere projelendirilen TYP'ye  başvurusu yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
  • Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabilecek
  • ADNKS’e göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamayacak.

gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKUR, TYP, Malatya, 1399 kişi,yarım zamanlı
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });