Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 12:51
 
Malatya, asayişsizlik cenneti
Ne korona virüs korkusu ne kutsal Ramazan Ayı sevgisi Malatya'daki asayiş olayların önünü kesiyor..
ASAYİŞ Haberi
Malatya, asayişsizlik cenneti

Ne korona virüs korkusu ne kutsal Ramazan Ayı sevgisi Malatya'daki asayiş olayların önünü kesiyor. Gece yarısından hemen sonra başlayan olaylar zinciri sabaha kadar devam etti. Adam kaçırmalar, yaralamalar, ardı ardı silahla havaya-işyerlerine ateş açmalar. Geceyarısı Başharık Mahallesindfe başlayan olaylar zinciri, Akpınar, Yavuz Selim (TOKİ Bölgesi) Çavuşoğlu Mahalleleri ile Şehir Mezarlığı bölgesinde sabaha kadar devam etti. 
PEŞPEŞE OLAYLAR.. Gece yarısından itibaren sabaha kadar silahlı saldırı olayları meydana geldi. Olaylarda, işyeri ve araçlar zarar görürken, can kaybı olmadı. Silahlı saldırılardan bazılarının, Pazartesi akşamı Çavuşoğlu Mahallesi’nde meydana gelen bir olayla bağlantılı olduğu değerlendiriliyor.
BAKKALA SİLAHLI SALDIRI..
Saat 00.15 sıralarında da Başharık Mahallesi Efe Sokakta bulunan bir bakkal dükkanına pompalı tüfekl ateş açıldı. İşyerinin isabet aldığı olayda can kaybı olmadı.
Bu olayın, Pazartesi akşam saatlerinde Çavuşoğlu Mahallesi’nde meydana gelen bir kavgayla bağlantılı olduğu öne sürüldü. Polis araştırmayı sürdürüyor.
TAKSİYLE GELDİ ATEŞ AÇTI
Sabaha karşı 04.15 sıralarında Akpınar Mahallesi Aslantepe Caddesi üzerindeki bir işyerine ateş açıldı.
Bir taksiyle olay yerine gelen saldırgan, işyerine ateş açtıktan sonra, aynı taksiyle kaçtı.
Polis, bu olayla ilgili de araştırma ve soruşturma başlattı.
PEŞPEŞE SİLAHLI SALDIRILAR
Silahlı saldırılar sabahın erken saatlerinde de sürdü. Saat 05.45 sıralarında Yavuz Selim Mahallesi’nde park halindeki bir otomobile ateş açıldı. 
Bu olaydan kısa bir süre sonra 06.00 sıralarında da Paşkköşkü Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde yine park halindeki bir otomobile ve ardından bir işyerine yönelik silahlı saldırı gerçekleştirildi.
Saat 07.00 sıralarında Çavuşoğlu Mahallesi Boztepe Caddesi üzerindeki bir işyerine silahla ateş açıldı.
Her  3 olayın saldırgan ya da saldırganlarının geldikleri otomobille kaçtığı belirtilirken, bu son 3 olayın da bir önceki akşam Çavuşoğlu Mahallesi’nde meydana gelen kavgayla ilgili oldukları değerlendiriliyor.
SİLAH SESLERİNDEN SONRA..
Bu arada, polis araştırmalarını sürdürürken 07.00 sıralarında bir grubun, bir şahsı zorla Beydağı Mahallesi’ndeki ağaçlık bir alana sürükledikleri ve kısa süre sonra bu alandan silah sesleri duyulduğu bilgisi üzerine bölgeye ekipler yönlendirildi. Yapılan araştırmalarda belirtilen bölgede kimseye rastlanmazken, bir süre sonra yaralı olduğunu belirten bir şahıs  polisi aradı. Polis ekipleri, yaralı şahsı Karagöz yolu üzerinde saklandığı yerde bulurken, bu şahsın kalabalık grup tarafından kaçırılan kişi olduğu öğrenildi.
Öte yandan, yine aynı saatlerde, Şehir Mezarlığı civarında yaralanmış bir şahıs da Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.
Polis, bu olaylarla ilgili araştırma ve soruşturmayı sürdürüyor.
 

Kaynak: malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya,, asayişsizlik, cenneti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });