Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 14:32
 
Küçükler satranç birincileri belli oldu
Özel Bahçeşehir Ortaokulu birinci olurken, Farabi Ortaokulu ikinci ve Öğretmenler Ortaokulu üçüncü..
SPOR Haberi
Küçükler satranç birincileri belli oldu

Okullar arası küçükler satranç yarışması sona erdi. Gençli Spor Müdürlüğünün 2020 yılı faaliyetlerinden olan ve dereceye giren sporcuların 24-27 Marta arasında yapılacak Bölge yarışmalarında Malatya'yı temsil etmeye hak kazanacağı yarışmalarda 29 takım mücadele etti.  Yarışmada dereceye giren okullar ve sporculara ödülleri düzenlenen bir törenle takdim edildi. 
Okullarda küçükler genel kategoride Özel Bahçeşehir Ortaokulu birinci olurken, Farabi Ortaokulu ikinci ve Öğretmenler Ortaokulu üçüncü oldu.  
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün faaliyet programında yer alan Okullararası Küçükler Satranç İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. Müsabakaların sonunda dereceye giren okullara kupa, sporculara ise madalya ve başarı belgeleri takdim edildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan yarışmada 29 takım mücadele etti.
Küçükler Genel Kategoride Özel Bahçeşehir Ortaokulu birinci, Farabi Ortaokulu ikinci, Öğretmenler Ortaokulu üçüncü ve Özel Çamlıca Ortaokulu dördüncü oldular. 
Küçükler Kızlar kategorisinde Öğretmenler Ortaokulu adına katılan 2 takımdan biri birinci, diğer takım ikinci oldu. Doğanşehir Atatürk Ortaokulu üçüncü olurken, Özel İbrahim Yücel Ortaokulu dördüncü oldu.
Küçükler Genel ve Yıldız Kızlarda birinci olan okullar, 24-27 Mart tarihlerinde yapılacak olan bölge yarışmalarında Malatya’yı temsil edecek. Bölge yarışmasında dereceye girecek olan okullar ise Türkiye Okullar Satranç Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Yeni Malatya Gazetesi-malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçükler, satranç, birincileri, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });