Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 14:45
 
Komuta birimlerinde inceleme
Korona virüs tehdininin her geçen artması ve insanların evlere kapanmasıyla işlevleri ve..
GÜNDEM Haberi
Komuta birimlerinde inceleme

Vatandaşların acil durumlar karşısında başvuru yaptığı birimlerden olan 112, 155 ve 156 Komuta Kontrol Merkezleri Vali Baruş tarafından incelendi. Korona virüs tehdininin her geçen artması ve insanların evlere kapanmasıyla işlevleri ve önemi daha da artan komuta merkezlere yapılan ziyaretle ilgili yayınlanan bültende; 
"Vali Baruş, 112, 155, 156 Komuta Kontrol Merkezlerinde İncelemelerde Bulundu
Vali Aydın Baruş, 112, 155, 156 Komuta Kontrol Merkezlerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
65 ve üzeri yaşlardaki vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak ikinci bir emre kadar sokağa çıkmalarının yasaklanmasına istinaden yayımlanan 21.03.2020 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu 2020/08 sayılı kararı ile ilgili Vali Aydın Baruş, 112, 155, 156 Komuta Kontrol Merkezlerinde incelemelerde bulunarak İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Jandarma Komutanı Necmi İnce’den Komuta Kontrol Merkezlerine yapılan ihbarlar ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İhtiyaç olması halinde ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşların, özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasının sağlanacağını belirten Vali Baruş, bu vatandaşların 112, 155 ve 156 numaraları arayarak ihtiyaçlarını bildirebileceklerini söyledi." İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Komuta, birimlerinde, inceleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });