Haber Detayı
19 Şubat 2018 - Pazartesi 12:07
 
Kız öğrencilere danışmanlık hizmeti
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), 160 kız öğrenciye eğitim tercihi ve iş hayatı ile ilgili bilgilendirme ve danışmanlık yaptı.
EĞİTİM Haberi
Kız öğrencilere danışmanlık hizmeti

TREDAŞ, Çorlu Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel Abdullah Öğücü Ortaokulunda 8. Sınıfta okuyan 160 kız öğrenciye, lise ve üniversite tercihlerinde, endüstri meslek lisesinin elektrik bölümü, mühendislik fakültelerinde elektrik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliğine dönük eğitim ve kariyer imkanlarıyla ilgili eğitim tercihleri ve iş hayatına yönelik danışmanlık yaptı.
Kadınların iş hayatındaki istihdamının ve cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasına ilişkin farkındalığın arttırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmada 8. sınıfta okuyan kız öğrenciler, lise ve üniversite tercihlerine yönelik olarak, endüstri meslek lisesinin elektrik bölümü ve mühendislik fakültelerinde elektrik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliğine dönük eğitim ve kariyer imkanlarıyla ilgili şirket yöneticileri, kadın tekniker ve mühendisler tarafından bilgilendirildi.
Okul Müdürü Fatih Yazgan, TREDAŞ’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, faydalı iş birliklerine hazır olduklarını iletti.
TREDAŞ, Mart ayında aynı okulda düzenleyeceği enerji temalı resim ve proje yarışmasının hazırlıklarına da devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kız, öğrencilere, danışmanlık, hizmeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });