Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 21:57
 
Kırsal göçü durdurun
gıda ve su olmadan, diğer canlılar gibi yaşayamaz, bunu her..
Tarım Haberi
Kırsal göçü durdurun

Platform Başkanı Akın, İl Müdürünün ziyaretinde kırsaldan kente göçün durdurulması için yaşam şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit’in Damızlık Koyun Keçi Birliği ve Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın’ı ziyaret etti. Birlik binasında gerçekleşen ziyarette, hayvancılık sektörü ve yetiştiricilerin sorunları ile sektöre verilen destekler konularında görüş alış-verişinde bulunuldu.

Tarımın daha iyi noktalara gelmesi adına, Birliklerle her zaman istişare içinde olduğunu belirten İl Müdürü Macit,  “Bakanlığımızca küçükbaş hayvancılığıyla ilgili nasıl destekler var, hem başkanımıza hem de üreticilerimiz nasıl faydalanabilir diye kendilerini bilgilendirdik. Malatya’mızda mera alanın fazla oluşu ve şuanda kadar kullanılması ilgili çeşitli çalışmalarımız oluyor” ifadeleriyle destekler hakkında bilgiler verdi.
Tarım platformu üyeleri olarak her zaman İl Müdürü Macit’in desteklerini yanında gördüklerini belirten Birlik Başkanı Akın, “Tarım ve hayvancılık da gıda ve su olmadan, diğer canlılar gibi yaşayamaz, bunu her zaman söylüyoruz. Kırsaldaki göçün önüne geçme, oradaki insanların çalışma alanlarını iyileştirmek ile olur. Geçmişte bu tür projeler oldu. Bu projelerin devamın bekliyoruz” diyerek kırsaldaki yaşam şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırsal, göçü, durdurun,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });