Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 00:39
 
Kanalizasyon temiz suya karışıyor
Fosseptik olmaması nedeniyle Kapıdere, Gövdeli, Küçüklü bölgelerinde..
SİYASET Haberi
Kanalizasyon temiz suya karışıyor

Fosseptik olmaması nedeniyle Kapıdere, Gövdeli, Küçüklü bölgelerinde kanalizasyonun pis suları temiz sulara karışıyor, Elmalı Mahallesinde yaşanan kadastral sıkıntılar, vatandaşın ekip- biçmesine engel oluyor ve Savakli Mahallesi karayolu güzergahında aydınlatma olmadığından vatandaşın can ve mal emniyeti tehlikede gibi Doğanşehir İlçesinin sorunları TBMM’de dile getirildi. MHP Milletvekili Fendoğlu tarafından Doğanşehir ilçesine bağlı mahallelerin sorununu TBMM’de gündeme getirdi. Sorunlarla ilgili Fendoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada;  

“MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Doğanşehir ilçesi Elmalı, Savaklı, Kapıdere,Gövdeli ve Küçüklü mahallesindeki problemleri dile getirdi.

MHP Milletvekili Fendoğlu konuşmasında;

“Malatya Doğanşehir ilçemiz Elmalı Mahallesi'nde kadastro çalışmalarıyla ilgili sıkıntılar nedeniyle vatandaşlar tapularını alamamış ve tapularını alamadıkları için de tarımsal faaliyetlerini yapamamaktadır.

Malatya-Gaziantep yolu üzerinde bulunan Savaklı Mahallesi'nde ana yolda aydınlatma olmadığından, mahalleyi ikiye bölen kara yolundan dolayı karşıdan karşıya vatandaşların geçmesi için geçide ihtiyaç vardır.

Doğanşehir-Kapıdere yolunun yenilenmesi gerekiyor ve bu hattın eski İpek Yolu üzerinden tekrardan açılması önem arz etmektedir.

Kapıdere, Gövdeli, Küçüklü ve Kahramanmaraş'ın Tatlar köyünün olduğu bölgede kanalizasyon temiz suya karışıyor. Buradaki halkın fosseptik ve arıtma kanalı talebi vardır.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kanalizasyon, temiz, suya, karışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });