Haber Detayı
24 Ağustos 2020 - Pazartesi 20:50 Bu haber 5059 kez okundu
 
İşsiz kadınlara iş imkanı
Sosyal sorumluluk kapsamında hazırlanan Eğitim, imalat ve üretim” projesini hayata geçiren Akçadağ..
EKONOMİ Haberi
İşsiz kadınlara iş imkanı

Sosyal sorumluluk kapsamında hazırlanan Eğitim, imalat ve üretim” projesini hayata geçiren Akçadağ Belediyesi ilçedeki işsiz kadınlara istihdam yarattı. 600 Bin Liralık yatırımla hayata geçirilen proje ile ilgili yayınlanan bülteninde

A”kçadağ Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli bir çalışmaya imza attı. Belediye tarafından makina alımı yapılarak gerekli tadilat çalışmaları da tamamlanan ‘Eğitim, İmalat ve üretim Atölyesi’nde üretim yapılmasına yönelik olarak Akçadağ Sınırlı Sorumlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyesi işsiz kadınlarımızın istihdamı sağlanmaya başlanıldı.

İşsiz kadınlara istihdam sağlamak amacıyla harekete geçen Akçadağ Belediyesi, bütçesinden Eğitim, İmalat ve üretim Atölyesi’ni üretim faaliyetlerine hazır hale getirdi. Atölyenin elektrik tesisat işleri tamamlandıktan sonra makine alımı gerçekleştirildi. 600 bin TL yatırım ile atölyeye sehpa, masa, ütü, kompresör, elektronik çift iğne makineleri, düz makineler ile flota makineleri alındı.

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, ‘Eğitim, İmalat ve üretim Atölyesi’ni ziyaret ederek, atölye ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kazgan, Akçadağ Belediyesi olarak işsiz kadınlara istihdam sağlamak adına önemli bir çalışmayı hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Ülkemizin ve ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik ile mücadele noktasında Belediyemizin maddi imkanları ile tamamlaman Eğitim, İmalat ve üretim Atölyesi’nde kadınlarımız tekstil ürünleri üretimi yaparak ailelerinin geçimlerine katkıda bulunacak. Aynı zamanda, kovid-19 salgını ve devamında yeni normal dönemde uzun süre maske ve tulum ihtiyacı doğacağından bu malzemelerin üretimi de biçki-dikiş makineleriyle birlikte yapacaklar” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akçadağ Belediyesi, Ali Kazgan, Kadın, istihdam
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });