Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 23:13
 
İşkadınlarından Fabrikaya destek ziyareti
1950’lerin bilgi birikimi ve teknolojisiyle yapılmasına rağmen, gerek üretim aşaması gerekse de ekipmanı
EKONOMİ Haberi
İşkadınlarından Fabrikaya destek ziyareti

Malatya İş Kadınları Derneği (MAİKAD) Şeker Fabrikasına destek ziyaretinde bulundu.  Dernek Başkanı Şermin Akkartal, Yönetim Kurulu üyeleri Nursel Gökçe, Fatma Sevgi, Suna Kaya, Mahin Karaca’dan oluşan heyet Şeker-İş Sendikası’nın konuğu olarak fabrikayı ziyaret etti. Sendika Başkanı Nuri Murat tarafından işkadınlarına fabrikanın üretim aşamaları hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi.  

Hammade olarak gelen pancarın; sahaya boşaltılması ile başlayan serüveni,  hammaddenin ilk tahlilleri, gruplarına göre stoklanması ve yıkanması aşamalarından sonra fabrikanın işleme ünitelerine yüklenmesi, tekrardan yıkanması, doğranması, haşlanması, sıkıştırılması ve rafine edilmeleri ile kalite kontrol gibi bir çok aşamadan sonra ürün (Şeker) olarak pazara sunulmaya hazır hale geliyor.

Sahada ve üretim alanındaki aşamalar hakkında Sendika Başkanı Nuri Murat’tan aydınlatıcı bilgiler alan Dernek Başkanı Akkartal; “ Cumhuriyetimizin en önemli kazanımlarından biri. 1950’lerin bilgi birikimi ve teknolojisiyle yapılmasına rağmen, gerek üretim aşaması gerekse de ekipmanı ile her şey düşünülmüş. Günümüz teknolojisiyle desteklenince de ortaya mükemmel bir üretim ve istihdam alanı oluşturmuş. Malatyalı olarak, işkadınları olarak ülkemiz ve ilimiz ekonomisine önemli katkıları olan bu fabrikamıza sahip çıkmamız gerekir. Dernek olarak fabrikamıza her zaman destek olacağız” dedi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşkadınlarından, Fabrikaya, destek, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });