Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 19:49 Bu haber 822 kez okundu
 
İşbirliğinin uzun soluklu olması dileğiyle
Silah, kontrol, deniz, hava savunma, uydu teknolojileri ve anti-drone sistemleri..
EKONOMİ Haberi
İşbirliğinin uzun soluklu olması dileğiyle

Malatyalı iş adamları, ASELSAN’ ı ziyaret etti. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 26 firmanın katıldığı inceleme-bilgilenme gezisinde ASELSAN’la Malatyalı işadamlarının işbirliklerinin uzun vadeli olması yönünde görüş alış-verişinde bulunuldu. MTSO organizasyonluğunda MTSO bünyesinde yer alan 26 firma temsilcisi ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette Kamu Üniversiteleri-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Prof.Dr. Davut Hanbay, Teknoloji ve Sanayi İl Müdürü Akif Gülaçtı, KOSGEB İl Müdürü Murat Seki, Fırat Kalkınma Ajansından Murat Bayazıt, Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç.Dr. Fatih Kocamaz , Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr Bedri Özer ve İnönü Üniversitesinden Prof.Dr. Serdar Ethem Hamamcı katılım sağladı.

Gerçekleşen ziyarette Sanayiciler, ASELSAN'da geliştirilen sistemler hakkında bilgilendirildi. ASELSAN görevlileri tarafından karşılanan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, MTSO Başkan Yardımcıları Mehmet Gündüz, Celal Abbas Karaduman, Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Özdemir MTSO Genel Sekreteri Remzi Yaşar ve firma temsilcilerine, ilk olarak kurumun çalışmaları hakkında bilgi verildi. ASELSAN'ın tanıtımı için hazırlanan film izletildi. Heyet ardından tesisin üretim alanlarını gezdi. Silah, kontrol, deniz, hava savunma, uydu teknolojileri ve anti-drone sistemleri hakkında bilgilendirilen heyet, merak ettikleri sorulara yanıtlar aldı.

ÜLKENİN GÖZ BEBEĞİ

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadıkoğlu, ASELSAN’ın ülkenin göz bebeği olduğunu belirterek “Aselsan teknolojimizin, savunma sanayimizin omurgası. Birçok alanda faaliyet gösteriyor. Birçok alt yükleniciyle, KOBİ'lerle, irili ufaklı birçok şirketle çalışıyor. Ürünleri hem yerli ihtiyaçlarımızı karşılıyor hem de ihraç ediliyor. Borsa İstanbul'da ilk 10 içerisinde yer alan güzide bir firmamız. Tabii ki bu bir teknik gezinin ötesinde bizim umudumuz ve ümidimiz ASELSAN'ın KOBİ'lerle yaptığı iş birliklerini Malatya bölgesinde faaliyet gösteren firmalarla birlikte daha da zenginleştirmek. Çünkü Malatya’nın üretim kapasitesi, kabiliyeti, yetkinliği, makine farkı, insan gücü hakikaten çok fazla. Dolayısıyla bugünkü ziyaretin uzun soluklu iş birlikteliklerine vesile olmasını ümit ediyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşbirliğinin, uzun, soluklu, olması, dileğiyle, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });