Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 11:41
 
İlk fidanı Yazıhan’da dikti
Milli Eğitim Müdürü Kanbay, Yazıhan’daki ilk ve orta dereceli okullarda bu
EĞİTİM Haberi
İlk fidanı Yazıhan’da dikti

Milli Eğitim Müdürü Kanbay, Yazıhan’daki ilk ve orta dereceli okullarda bu hafta başlayan yüz yüze eğitim faaliyetlerini yerinde inceledi ve öğrencilerle birlikte fidan dikimi yaptı. . TSE- Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan “Okulum Temiz” Belgesi alan okullara belgelerini takdim eden Müdür Kanbay, “Doğaya bir nefes ol” kampanyası çerçevesinde öğrencilerle birlikte fidan dikimi yaptı. Yazıhan inceleme gezisi ile ilgili yayınlanan bültende;

“İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay Yazıhan İlçesine ziyarette bulunarak, İlçedeki öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç’tan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından, İlçede bulunan Sürur Abdurrahman Serttaş İlkokulu, Tecirli İlkokulu, Yeniköy Abdurrahman Serttaş İlkokulu ve Yazıhan Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek, yüz yüze eğitim çalışmalarını yerinde inceledi. Yüz yüze eğitimin olumlu sonuçları ve öğretmenlerimizin pandemi sürecinde ülkemize ve ilimize yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederek, öğretmen ve öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay ziyaret ettiği okullarda, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un başlatmış olduğu ‘Öğretmenim Doğaya da Nefes Ol’ etkinliği kapsamında öğretmen ve öğrenciler ile birlikte okullarda fidan dikti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay ayrıca ‘Okulum Temiz’ belgesi almaya hak kazanan okulların belgelerini takdim ederek, okul idarecilerini ve öğretmenleri tebrik etti.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk fidanı Yazıhan da dikti, MEM, Battal Kanbay
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });